Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Patik Yapımı

Patik modellerinden sizlere tığ işi örgü ile yapılmış çok güzel bir örnek. Tarifi videolu anlatımlı. Dilediğiniz renklerde öreceğiniz çok hoş bir patik. Örgü ev botu olarak örebilirsiniz. Patik örneklerinden evde kalan ipleri değerlendirmek isteyeceğiniz gökkuşağı örgü patik tarifi de çok güzel bir örnek. Örgü patik yapımı örüp sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Eminim sizin ellerinizle ördüğünüz patik modellerini çok sevecekler.

Yeni Tığ İşi Patik Modelleri

Örgü patik yapımı için patiklik iplik, 2 numara tığ kullanacağız. Modelde kullanacağımız patik 37 – 38 numara ayak için uygun. Sayıları ayarlayarak her ayak numarası için örebilirsiniz.

Örgü Patik Yapımı

Sihirli halka ile patik ucunu başlıyoruz. Halkanın içine 13 trabzan yapıyoruz. 2. sırada her bir zincire çift batıp 26 trabzan örüyoruz. 3 . sırada çift tek çift tek batıp 39 trabzana tamamlıyoruz. 4.ve 5 sırada arttırma yok 39 trabzanı örüyoruz. 6.sırada ilk zincire çift 6 tek 7. Zincire çift 6 tek  7. Çift son sıramızı 45 trabzana tamamlayıp patik ucunu bitiriyoruz. Ön kısmında modeli yapıyoruz.2 zincir çekip 1 trabzan altlayıp 2. Batıp 2li trabzan yapıyoruz. 3 zincirle aynı zincire 1 trabzan yapıyoruz. Aralarda zincir  yok 3 . zincire batıp 3 zincirle aynı zincire batıyoruz. Bu şekilde 7 adet yuva yapıyoruz. Alt tabanını 2li trabzanla bitiriyoruz. 2. sırada zincir çekmeden trabzanın içinden belini dolayıp 1 trabzan 2 tane yuvanın içine trabzan  2 zincir aynı yuvaya 2 tane trabzan ipi üstüne alıp bu sefer diğer dışta kalan trabzanın içinden batıp 1 trabzan yapıyoruz. Aralarda zincir yok yuvaların içlerine trabzanları yapıyoruz. Alt tabanını trabzan örüyoruz. 1 sıra yuva oluşturuyoruz 1 sıra oluşturan yuvalara trabzanlı modeli yapıyoruz.

Örgü Patik Yapımı 1

Örgü Patik Yapımı 2

Patik modelimiz bittiğinde yukarıdaki gibi görünecektir. Patiği daha kolay örmek için farklı örnek kullanılarak aynı şekilde örülmüş videoyu izleyelim.

Örgü Patik Yapımı 4

Örgü Patik Yapımı 5

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler