Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Babet Patik Yapımı Anlatımlı

Patik modellerinden kolay ve çok güzel bir örnek tarifi var sırada. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde örebilirler. Biraz tığ işi bilmek yeterli. Örgü modelleri ve yapılışı için çeşitli süslemeler de kullanabilirsiniz. Kolay örgü patik modelleri ve yapılışı için elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Önden çapraz bantlı patikin bant kısımlarını farklı renklerle yapabilirsiniz. İnciler, boncuklar ekleyerek bantlı kısımları süsleyebilirsiniz. Tığ işi babet patik yapımı anlatımlı modeli örgü çiçek modelleri, örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Ponponlar, püsküller ekleyebilirsiniz. Örgü çorap patik yapımı için hemen detaylara geçiyor. Anlatımı sizlerle paylaşıyoruz.

Tığ İşi Babet Patik Nasıl Örülür?

2,75 mm tığla örülmüş bir patik. Patiğin başlangıç zincir sayısı maalesef belli değil. Zincirin 2 tarafını örerek 30 trabzan yapıyoruz. Bu nedenle son zincirlere daha fazla trabzan yapıldığı için 12 – 14 arası zincir çekilmiş olabilir. Zinciri yeterli uzunlukta çektikten sonra 3 zincire batarak trabzan yapmaya başlıyoruz. Son zincirler hariç tüm zincirlere 1 trabzan yapıyoruz. Son zincire ise aynı yere 5 trabzan yapıyoruz.  Zincirin diğer tarafına geldiğimizde son zincire 4 trabzan yapıyoruz. 2 turda aynı şekilde her birine 1 trabzan yapıyoruz. Bir önceki turda aynı yere 5 trabzan yapmıştık. Burada 1. 3. ve 5. trabzana aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Son kısma geldiğimizde de aynı işlemi tekrar ediyoruz.

Diğer tura geldiğimizde artma kısmına geldiğimizde 2 ör 1 artır yapıyoruz. Diğer kısımları 1 trabzan olarak yapıyoruz. Şimdi 1 tur hiç artırma, eksiltme yapmadan örelim.

Tığ İşi Babet Patik Yapımı Anlatımlı

Şimdi yukarıda resimde görüldüğü gibi 8 ilmeği birlikte toplayıp örüyoruz. Daha sonra 2 artır, 6 tek ör şeklinde devam ediyoruz. Şimdi resimleri takip ederek bantları yapalım. 1 bant 11 trabzan üzerine yapılıyor.

Tığ İşi Babet Patik Yapımı Anlatımlı 2

Tığ İşi Babet Patik Yapımı Anlatımlı 3

Tığ İşi Babet Patik Yapımı Anlatımlı 1

Patik hazır. Çok güzel oldu. Daha detaylı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Tığ İşi Babet Patik Yapımı Anlatımlı 4

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/nosochki_tapochki_krjuchkom_dlja_vzroslykh/3350-prostoy-variant-interesnyh-domashnih-tapochek-kryuchkom.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler