Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Patik Örnekleri Şişle

Patik modellerinden sizlere şişle yapılan kolay bir model tarifi hazırladık. Patik örnekleri şişle yapılan süper bir örnek. Her renk ile örülebilecek bir tarif. İlmek sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Örgü patik modellerinde kendinize kış için çizmede örebilirsiniz. Örgü çizme yapılışı çok güzel bir örnek. Örgü ayakkabı modeli olarak da yapılabilecek bir model. Boğaz kısmını örmediğinizde ayakkabıya çevirebilirsiniz. Patik örnekleri şişle yapılan modele geçelim. Ve ayrıntıları görelim.

İki Şişle Patik Örnekleri

Patik örnekli şişle ördüğümüz model için 2 renk patik ipi kullanıyoruz. 3.5 mm şiş kullanacağız. Ve ayrıca makas ve iğneye ihtilayacımız olacak. Vereceğimiz ölçüler 37 – 38 numara ayaklar için uygun.

Renkli ipimizle 50 tane ilmek şişimize atalım. İlk ilmeği örmeden alalım. Diğer ilmekleri sonda bir ilmek kalana kadar düz örelim ve son ilmeği ters örelim. İlk sırayı tamamlayalım. Tersine çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım. Diğer ilmekleri son ilmeğe kadar düz örelim ve haraşo yapalım. Son ilmeği ters örelim. Bu şekilde yeşil iple 4 diş haraşo yapalım. Örgünün düzünde beyaz ipimizi bağlayalım.İp geçişi yaptığımız için ilk ilmeğimizi örelim. Sıra bitimine kadar düz örelim. Son ilmeği ters örelim beyazla  ilk sırayı tamamlayalım.aynı şekilde haraşo örgüye devam edelim. Beyazla 2 diş haraşo örelim. Yeşille 4 diş haraşo beyazla 2 diş haraşo örelim. Yeşille 9 sıra Beyazla 8 sıra örelim. En son yeşille 9 sırada ilmekleri keselim ve tamamlayalım. Diğer uçtan diğer ucu bir tutup üçgen şeklini verelim. Yan kısmı dikelim. Diğer yan kısmı 4.sıradaki beyaz haraşo kadar dikelim. Diğer kalan kısmı açık kalacak.

Patik Örnekleri Şişle

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler