Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Parçadan Patik Nasıl Örülür?

Şiş örgü modelleri ile süper kolay bir patik. 2 parçadan patik nasıl örülür detayları ile hazırladık. Her yaşa göre bebek patik modelleri olarak da örebileceğiniz bir patik. Kendi ayağınıza ölçüleri alarak örebileceğiniz bir model. Bebek patikleri olarak çok şık durur. İki renkli örgü modelleri olarak örülebilir. Üst kısma ördüğümüz parçayı evde kalan ipleri değerlendirerek çizgili olarak örebilirsiniz. Kız ve erkek bebeklere göre, yetişkin erkek ve kadınlar için renkleri ayarlayarak örebilirsiniz. Patik modelleri şişle ördüğümüz kolay modellerden. 2 şişle patik yapımı anlatımlı modele geçelim. Çok kolay olduğunu göreceksiniz.

2 Parçadan Patik Modeli Yapılışı

2 farklı renkte iplik seçiyoruz. İpimize göre şişimizi ayarlıyoruz. İğne ve makasa ihtiyacımız olacak. Patiği her yaşa göre örebiliriz. Oldukça kolay bir patik. Tabanlık ve üst kısım olmak üzere 2 parçadan örüyoruz. Hazırsanız detaylara başlıyoruz. Örgüye yeni başlayanlar da çok rahatça 2 parçadan patiği örebilirsiniz. 2 parçadan patik nasıl örülüyor başlıyoruz.

Taban için şişe 6 ilmek atarak başlıyoruz. 1 sıra ördükten sonra kenarlardan artırma yaparak 8 ilmeğe çıkartıp 1 sıra örüyoruz. Bu şekilde 18 ilmek olana kadar artırmaları yaparak örelim. Daha sonra 43 sıra aynı şekilde artırma ve eksiltme yaparak örmeye devam ediyoruz. Şimdi az önce yaptığımız artırmalar oranında kenarlardan 2 ilmeği birlikte örerek keserek 6 ilmeğe kadar düşüyoruz.

2 Parçadan Patik Nasıl Örülür? 1

Şimdi diğer renk ipimizle 12 ilmek atıyoruz. Kenar şeridi uzunluğu için tabanın uzunluğunu alıyoruz. Ve 2 ile çarpıp çıkan sonuç kadar örüyoruz.

2 Parçadan Patik Nasıl Örülür?

Şimdi ön kısma resimdeki gibi şekil vererek dikiyoruz.

2 Parçadan Patik Nasıl Örülür? 4

2 parçadan patik nasıl örülür detayları ile anlattık. Harika oldu.

2 Parçadan Patik Nasıl Örülür? 3

2 Parçadan Patik Nasıl Örülür? 2

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/nosochki_tapochki_spicami_dlja_vzroslykh/3333-sledki-za-vecher-spravitsya-dazhe-novichok.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler