Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çilekli Patik Modelleri ve Yapılışı

Daha önce aynı patiği daha küçük örerek çocuklarımız için yapmıştık. Şimdi sayıları büyüterek kendimiz için örüyoruz. Patik modellerinden sevimli modelleri, meyveli modelleri seviyorsanız bu örnek tam sizlere göre. Çilek patik modellerini hem kızınız için hemde kendiniz için örerek anne kız patik modelleri yapabilirsiniz. Çilek bebek patiği yapılışı için renkli ipliklere ihtiyacımız olacak. Süslemek için incilere. Siyah iplerle tohum işinden noktacıklar da yapabilirsiniz. Çilekli patik modelleri ve yapılışına geçiyoruz. Hadi hemen başlayalım tığ işi patik modellerini örmeye.

Çilek Patik Nasıl Örülür?

Çilekli patik modelleri ve yapılışı için kırmızı, yeşil, sarı ve beyaz patik ipi kullanıyoruz. Ayrıca inci, iğne, iplik, makas ve 2 numara tığ ( 1,75 mm) ihtiyacımız olacak.

Çilekli Patik Modelleri ve Yapılışı 2

38 numara olarak hazırladığımız patiğimiz için 38 numara patik tabanı örüyoruz. Patik tabanının üstüne ilk sırada ikili trabzan olarak ördükten sonra 2 sırada yarım trabzan (çakma sık iğne) örüyoruz. Burun kısmındaki eksiltmeler 4. sıradan itibaren başlıyor. 4 sırada sıraya yine yarım trabzan olarak başlıyoruz. Burun kısmını ortaladıktan sonra 22 tane eksiltme işlemi yapıyoruz. Bir üst sırada burun kısmında eksiltme işlemi yapmadan yarim trabzan olarak örüyoruz. 6. 7. Ve 8. Sıralarda eksiltme işlemi yapıyoruz. 6. Sırada 11 eksiltme işlemi. 7. Sırada 6 eksiltme işlemi ve 8. Sırada 3 eksiltme işlemi yapıyoruz. 3 sıra sık iğne ördükten sonra 1 sıra yeşil ipimizle ikili trabzan örüyoruz. Boğaz kısmında patiğimizi ortalayarak beyaz ipimizle yaka kısmına başlıyoruz. Hiç eksiltme veya artırma yapmadan 3 sıra ikili trabzan olarak örüyoruz. Yaka kısmını bitirdikten sonra yeşil ipimizle yakanın etrafından ilmek kaydırma yöntemiyle zincir görüntüsü veriyoruz.
Çiçek için sari ip ile sihirli halka yapıp içine zincir çekip 6 yuva oluşturuyoruz. Sonrasında beyaz ipimizle her yuvanın içine 2 zincir 3 tane ikili trabzan ve 2 zincir çekerek çiçeğin yapraklarını oluşturuyoruz. 6 yapraklı çiçeğimizi ortasına inci dikerek sabitliyoruz. Patiğimizin üst kısmına da inciler dikerek modelimizi tamamlıyoruz.

Çilekli Patik Modelleri ve Yapılışı 1

Çilekli Patik Modelleri ve Yapılışı

Çilekli Patik Modelleri ve Yapılışı 3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler