Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı

Örgü Patik modelleri anlatımlı olarak arıyorsanız sizler için güzel bir model hazırladık. Şiş örgü patik modeli ve yapılışı. Anlatımı resimlerle destekledik. Tıpkı örgü puf yapımı örer gibi dönerek örüyoruz. Evde kalan ipleriniz varsa yeterli miktarda değerlendirmek için örebilirsiniz. Havalar soğuk giderken kendiniz için bir tane örün. Hediye etmek için de güzel bir fikir. Sevdikleriniz için örüp onlara hediye edebilirsiniz. Sizlere daha önce farklı patik modeli anlatımlarımız olmuştu. Tığ işi patik modelleri , şiş ile yapılmış anlatımlı patik modelleri . Sizler tarafından çok beğenildi modellerimiz. Ve birçok kişi tarafından örüldü. Kolay model arayanlar için yine güzel bir örnek daha hazırladık. Yapılışını birazdan sizlerle paylaşacağız. Ören arkadaşlar bizimle paylaşmayı unutmasınlar.

İki Şişle Patik Yapımı Anlatımlı

Model için 2 farklı renkte ipe ihtiyacanız olacak. Ve 4 mm şişe. Hardal rengi ve kahverengi ipi tercih ettik biz renk olarak. Örgüyü örerken kenar ilmekleri dikkate almıyoruz.

İlk olarak kahverengi ip ile şişe 18 ilmek atarak başlayalım. 1 sıra haraşo örelim. Daha sonra 2. rengimize geçiyoruz. Kenar ilmeğimizi kahverengi ile örüp 2. ilmekten sonra 13 ilmek hardal rengi ile örüyoruz. Sol şişte 4 ilmek kaldı. Ve dönüyoruz. Aynı renkle devam ederek 13 düz örüyoruz.

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 1

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 2

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 3

Bir sonraki turda kahverengi ipe geçiyoruz. Tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz. Bir sonraki sıraya geçtiğimizde hardal rengine geçip ( ilk ilmeğe kahve ile örüyoruz ) 9 ilmek düz örüyoruz. Ve tekrar dönüyoruz. Ve ilmekleri örmeye aynı renk ile devam ediyoruz.

Şimdi kahverengine geçiyoruz ve 1 sıra düz olarak örüyoruz. Diğer turda kenar ilmeğimizi ördükten sonra hardal rengine geçip 5 ilmek örüp dönüyoruz. Hardal ile örmeye devam ediyoruz. Tekrar kahveye geçiyoruz. Ve 1 sıra örüyoruz. Şimdiye kadar olan işlemleri ayak boyutunuza bağlı olarak aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Örgü bitince iki ucu birleştirip dikiyoruz.

Şu ana kadar olan işlemleri resimli olarak görelim.

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 4

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 5

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 6

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 7

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 8

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 9

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 10

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 11

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 12

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 13

Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı 14

Kaynak : http://ya-vyazhu.ru/vyazanie-spitsami-dlya-muzhchin/svyazhem-tapochki-sledki-spitsami-ispolzuya-ukorochennyie-ryadyi-master-klass

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler