Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Örgü Patik Nasıl Yapılır?

Güzel bir patik modeli anlatacağız. Yapılışı hem yazılı olarak hemde videolu olarak sizlerle. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Farklı modeller arıyorsanız daha önce paylaştığımız kare örgü patik modeli ve çiçekli örgü patik yapılışı ile ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Kolay Örgü Patik Yapılışı

Doğal yünlü bir iplik kullandık. Evde kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Kolay bir model. Üzerine istediğiniz desende süslemeler yapabilirsiniz. Bunun için örgü aplike modelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Şişe 24 ilmek atarak başlıyoruz.

1.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. 8 ilmek düz olarak örüyoruz. 1 ilmek ters örüyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar ediyoruz.

2.tur : İlk ilmeği örmeden aldıktan sonra göründüğü gibi örüyoruz. 8 ters, 1 düz olacak şekilde.

Bu şekilde örmeye 18 cm olana kadar örmeye devam ediyoruz. Ölçüye ulaştığımız zaman ilk ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz ve sıra sonuna kadar 2 ters, 2 düz olarak örüyoruz. 7 cm olana kadar bu şekilde örüyoruz. Daha sonra kesme işlemine başlıyoruz.

İlk ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. 2 ters örüyoruz. 2 ilmeği birlikte düz olarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyoruz. Diğer tura geçtiğimizde kesme işlemine devam ediyoruz. Düz ilmekleri birlikte örerek kesiyoruz. Tersler ters olarak örülecek.

Şişte olan iplikleri bir araya toplayıp büzelim. Parmak ucu hizasına katar dikelim.  Arka kısmı dikelim. Ve patik hazır. Dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Kolay Örgü Patik Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler