Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Örgü Patik Yapılışı

Yaz kış ayaklarımız üşümesin. Sizlere yapılışı kolay örgü patik modeli yapımından bahsedeceğim. Daha önce başka bir yerde görmüş olabilirsiniz. Her genç kızın çeyizinde bolca örgü patik modelleri bulunur. Renk renk desen desen patikler çeyizlerimizde yer alır mutlaka. Çeyizlerinizde güzel duracak bir örgü patik yapılışı. Sizlere resimli olarak nasıl yapıldığını anlatacağız. Evinizde olan iplerle rahatça örebilirsiniz. Üzerindeki çiçekleri evde kalan iplerle örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Sizler tarafından çok beğenilen anlatımlı örgü patik yapılışını da çeyizleriniz için örebilirsiniz.

Çiçekli Örgü Patik Nasıl Yapılır?

Modele başlarken şişe ilmeleri atmadan önce uzun bir ip bırakıyorsunuz. Daha sonra şişe ilmeleri atıp örgüyü 3 e bölüyorsunuz. Böldüğünüz kısımlarda önden düz , arkadan ters olarak örüyorsunuz. Aradaki örgüleri ise haroşa örgü modeli yapıyorsunuz. Bu taban ve yan kısımlar için. Ayak uzunluğunuz kadar ördükten sonra bir kaç sıra 1 düz 1 ters olarak lastik örüyorsunuz.

Çiçekli Örgü Patik Yapılışı 4

Lastik olarak ördüğümüz kısmı iğne ile ilmekleri toplayarak büzüyoruz. Ve birleşim yerinden aşağıda resimde gördüğünüz gibi biraz dikiyoruz.

Çiçekli Örgü Patik Yapılışı 3

Yine aşağıda resimde gördüğünüz gibi başlangıçta yaptığımız yerin A ile gösterilen yerini büzüyor diğer kısımlarını dikerek topuk kısmını yapıyoruz.

Çiçekli Örgü Patik Yapılışı 2

Artık patik hazır. Dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Örgü çiçekler, boncuklar, taşlar ile süsleyebilirsiniz.

Çiçekli Örgü Patik Yapılışı 1

Nasıl görünüyor. Oldukça şık öyle değil mi.

Çiçekli Örgü Patik Yapılışı 6

Çiçekli Örgü Patik Yapılışı 6

Çiçekli Örgü Patik Yapılışı 5

Çiçekli Örgü Patik Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler