Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Patik Modelleri

Patik modellerinden yepyeni bir örnek daha. Son zamanlarda kolay örülen ama oldukça şık duran modelleri örmeye başladık. Birazdan paylaşacağımız şiş örgü patik modelleri yapılışı da aynı şekilde öyle. Kolay ve şık. Örgü patik yapılışı için düz modeller seçip üzerini örgü fiyonklarla, örgü çiçek modelleri ile süsleyebilirsiniz. Kat kat yapraklı güller harika duracaktır mesela patik üzerinde. Patik örnekleri şişle yaptığımız iki renkli bir örnek. Sizde örmek isterseniz hemen yapılışına geçelim.

Kolay Patik Nasıl Örülür?

Şiş örgü patik modelleri için beğendiğiniz renklerde patik ipleri kullanıyoruz. İpimize uygun şiş tercih ediyoruz. 3.5 mm şiş kullandık biz bu modelde. Dikişli bir patik olduğu için dikmek için iğne kullanacağız ayrıca. Modeldeki sayılar 37 – 38 numara için uygundur. Siz ilmek sayılarını ayarlayarak her yaş için yapabilirsiniz. Haraşo örgü modeli ile örüyoruz patiğimizi. Siz haraşo için bildiğiniz tekniği kullanabilirsiniz.

Şiş Örgü Patik Modelleri 4

Renkli ipimizle şişimize 67 ilmek atalım. İlk ilmeği boş alalım ve sonraki ilmekleri ters örelim. Düz sıraya çevirelim. İlk ilmeği boş alalım ve diğer ilmekleri ters örelim. Düz sırada ve arka sırada ilmekleri ters örüp 2 sıra haraşo yapalım. Arka sırada beyaz ipi bağlayalım. Aynı işlemi tekrar edelim ve beyazla da 2 sıra haraşo yapalım. 6 sıra renkli ip ile 5 sıra beyaz ipile 2 diş haraşo yapalım. İki rengi saydığımızda 11 sıra örelim. Beyaz ipi kopartalım ve renkli ip ile devam edelim. Arka sıra da baştan 17 ilmek eksiltelim. Diğer kalan ilmekleri ters örelim. Düz sıraya çevirelim. 17 ilmek düz sırada eksiltelim. Ortada kalan 33 ilmeği ters örelim. Ortadaki 33 ilmeği 26 diş haraşo olana kadar ters örelim.  İlmek eksiltmesi yapalım ve patiğin dikimine geçelim. Burun kısmını ön kısmını ve arka kısmına dikiş yapalım. Kenar oyasını yapalım tamamlayıp bitirelim.

Şiş Örgü Patik Modelleri 5

Şiş Örgü Patik Modelleri 6

Şimdide modelin yapılışını videolu olarak inceleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler