Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Patik Modelleri

Patik modellerinden sizlere çok güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Pembe renklerinde şeker gibi patik. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Patik modelleri yapılışı için istediğiniz ipleri, patiklik ipleri, akrilik ipleri kullanabilirsiniz.  Şiş örgü patik modelleri için çilek desenli bir örnek kullanıyoruz. Örgü patik için sizde aynı sayıları kullanıp üzerinde desen değişikliği yapabilirsiniz.

Patik Örnekleri Şişle

Şiş örgü patik modellerinde ben çok güzel bir patik örmüş oldum sizlerde çok beğeneceksiniz. Bazılarımız çok iyi bilir ki beş şiş patik örmesi biraz zor gibi olsa da göründüğü gibi değil. İki şiş, beş şiş, tığ işi, örgü ile her türlü patik örelim, günümüzde çeyizlerin vazgeçilmeyen parçası olan patik nasıl örülür ayrıntıları ile video hazırladık. Beş şiş patikimizde özel satılan patik ipi pembe ,beyaz, yeşil renk kullandım şiş olarak da özel beş şiş patik şişleri, 2 no şiş kullandım. Patiğimi önce ayak burun kısmından başladım artırarak 6 sıra örüp model koydum. Modeli beyaz ile başlayıp yeşil ile devam ettim. Modeli 6 sırada bitirdim ara boşlukta pembe renk ile 5 sıra örüp modeli tekrar koydum ve aynı işlemi 3 defa tekrarlayıp ayak bilek kısmını ayırdım. Yine 5 şiş olarak devam ediyoruz. Devamında git gel yaparak yine modelli olarak hep tekrarlayarak bilek kısmına da 4 defa modelli örerek devam ettim.

Şiş Örgü Patik Modelleri 2

Ve şimdi ayak bilek kısmını ördükten sonra ayak topuk kısmına geldik ve iki tarafı da eşit ayarlayıp orta kısımdan 10 ilmeği ilk sırda iki taraftan birer ilmek keserek örüp sonraki sıralarda sıra sonunda keserek sonuna kadar örüp topuk kısmını son olarak dört sıra haraşo örüp ayak bilek kısmını son kalan ilmekleri keserek bitirdik. Sizlerde örmek isterseniz buyurun. Gelin çeyizleri için ve günlük kullanıma yada sipariş için örebilirsiniz ayrıca birde videomuz var videomuzu da izleyerek daha güzel yapabilirsiniz.

Şiş Örgü Patik Modelleri

Şiş Örgü Patik Modelleri 1

Şiş Örgü Patik Modelleri 3

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Şiş Örgü Patik Modelleri”
  1. Berfin oram dedi ki:

    Nasil videoyu acicam

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Videoda herhangi bir sorun görünmüyor. Tıkladığınızda açılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler