Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Simli İpten Patik Nasıl Örülür?

Tabanında dikiş bulunmayan kolay örgü patik modelleri yapılışı hazırladık. Simli ipten patik nasıl örülür. Adım adım detaylarıyla anlatan iki şiş örgü modellerinden. Simli iple olmak zorunda değil. Elinizde hangi ipler varsa onunla patiği rahatlıkla örebilirsiniz. Sadece şiş ölçülerinin ve ip kalınlığının aynı olmasına dikkat edin. Aksi taktirde farklı iplerle ve şişlerle ördüğünüzde ölçülerde değişiklik olacaktır.

Patik modellerinde şişle veya tığla çok güzel örneklerin anlatımından bahsettik. Motifli örgü modellerinden patikler ördük. Mesela örgü çorap yapılışı anlatımlı model iki şişle ördüğümüz göz alıcı güzellikte bir çorap. Daha kısa örerek patik modelleri olarak da yapabilirsiniz. Anlatımlı örgü patik yapılışı ise tığla ördüğümüz favori modellerden. Aynı patiği örüp üzerini çeşit çeşit süsleyebilirsiniz. En çok kullanılan süsleme tekniği ise kurdeleden fiyonk yapımı.

Tabanı Dikişiz Patik Yapılışı

Tabanında dikiş kullanmadan patiği birleştiriyoruz. Dolayısıyla ayağımızı rahatsız etmiyor ve kullanımı rahat oluyor. Patiğin yapılışında alize süperlana mıdı lüks kullanılmış. 3 mm şişle örülmüş. 37 – 38 numara ayak için uyumlu.

Simli İpten Patik Nasıl Örülür?

Kırmızı olsun 3 fazla olsun. Kırmızı renkle ne örersek örelim çok yakışıyor. Şimdi videoya geçelim ve tüm detaylarıyla simli ipten patik nasıl örülür öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler