Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bayan Örgü Patik Modelleri

Şiş örgü modellerinden çizgili güzel bir örnek tarifi daha hazırladık. Bayan örgü patik modellerinin yapılışını videolu olarak hazırladık. Patik modellerinin en güzel örneklerini sizlere anlatımlı olarak hazırladık. Örgüye yeni başlayanlar, kendine patik örmek isteyenler, kolay modeller arayanlar için şık ve kolay bir örnek. Şiş örgü kolay patik yapımı için artık iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Bayan örgü patik modellerinin sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Aynı modeli farklı iplerle, simli ipten patik yapılışı şeklinde örebilirsiniz. Hadi şimdi iki şiş patik yapılışına geçelim. Detayları inceleyelim.

Örgü Bayan Patik Modelleri Anlatımlı

Bayan örgü patik modelleri için 2 adet patik ipi, 3,5 mm şiş kullanıyoruz. Ayrıca makas ve dikmek için iğne kullanıyoruz. Patiğimiz 38 – 39 numara için uygundur.

Bayan Örgü Patik Modelleri

Kahverengi ip ile  şişimizle 58 ilmek atıp başlayalım. İlk ilmeği örmeden alalım. Diğer ilmekleri ters örelim. Arka sırada ve düz sırada ilmekleri ters örüp 3 sıra haraşo yapalım. Arka sırada 2. ipimizi bağlayalım ve 1 sıra ters örelim. Düz kısmına geçtiğimiz de 25 ilmek ters örelim. 1 ilmek dolayalım. 2 ilmek düz örelim 1 dolayalım. 4 ilmek ters örelim ve 1 ilmek dolayalım. 25 ilmek ters örelim. Arka sırada kahverengi ip ile devam edelim. 1 sıra ters örelim. Düz kısmında  tekrar 26 ilmek ters örelim 1 dolayalım. 2 düz örelim 1 dolayalım. 6 ilmek ters örelim 1 dolayalım. Diğer kalan 26 ilmeği ters örelim. Düz sırayı tamamlayalım. Arka sıra da ip değiştirip 1 sıra ters örelim. Ajur modeli 14 sıra olana kadar düz sırada tekrar edelim. Arka sırada ise ip rengi değiştirip 1 sıra ters örelim. Krem ipi kopartalım. Kahverengi ip ile patiğin alt tabanı arttırma eksiltme yapmadan 7 sıra haraşo yapalım. Dikimi için iğnemize kahverengi ipi takalım ve alt tabanı dikelim. Arka kısmının dikişini de yapalım. Kenar oyası gerekmeyen patiğimiz kullanılmaya hazır. Güle güle giyin.

Bayan Örgü Patik Modelleri 1

Bayan Örgü Patik Modelleri 3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler