Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Patik Modelleri ve Yapılışı

Tunus işi patik modellerinden güzel bir örneğin yapılışını sizlere baştan sona anlatımla videolu olarak hazırladık. Tunus işi örgü modellerinden sizlere değişik modelleri zaman zaman anlatımlı olarak hazırlıyoruz. Bu patik modellerini ve diğer tunus işi örgüleri yapabilmeniz için önce tek şişle örgü yani tunus işi nasıl yapılır bilmek gerekiyor. Daha sonra tüm modelleri örmek çok daha kolay olacak. Renk renk patik örnekleri yapabilirsiniz. Tunus işi babet patikler ve tüm patik çeşitlerini rahatlıkla örebilirsiniz. Dümdüz örüp üzerini çarpı işi ile işleyebilirsiniz.  Veya iplik renk değişimleri yaparak deseni patiği örerken de yapabilirsiniz. Şimdi paylaşacağımız model desende örülerek yapılıyor. İsterseniz aynı teknikle örüp üzerini istediğiniz şekillerde süsleyebilirsiniz. Boncuklar dikebilirsiniz. Kurdele nakışı, rokoko nakışı ile süsleyebilirsiniz. Broşlar dikebilirsiniz üzerine.

Tek Parça Tunus İşi Patik Nasıl Yapılır?

Videoda patiğin nasıl yapıldığı baştan sona ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Çok şık bir patik. Çeyizlik patik modelleri olarak yapabilirsiniz. Renkli , desenli kısımlar için daha önce ördüğünüz örgü modellerinde evde kalan ipleri değerlendirmek için kullanabilirsiniz. İlk defa örecekler yeniden ip alması gerekiyor.  Şimdi bu patiğin nasıl yapıldığına geçelim.

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Tunus İşi Patik Modelleri ve Yapılışı”
 1. Aceneth Orrego velasquez dedi ki:

  que cosas tan hermosas

 2. Nebil Bakar dedi ki:

  Elinize sağlık patiğiniz çok güzel oldu. Evet ve zorlanıyorsunuz.anlatırken yoruluyor aha öz güven sahibive zorlanıyorsunuz. Ancak çok sık iyişallah kelimesi kullanarak dinleyenleri biraz yoruyorsunuz.Onun dışında örgünüz çok muntazam ve güzel anlatımlarınızdan da herkes gayet güzel anlayabilir.Biraz daha öz güven sahibiolmaya çalışın. >Sevgiler.

  1. Melek dedi ki:

   İlginiz ve uyarınız için teşekkürler. Bu video bize ait değildir. Youtube kanalından ulaşıp isteklerinizi iletebilirsiniz. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler