Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İncili Kelebek Patik Yapılışı

Şiş örgü kelebek modeli yapılışında bu örneğin daha önce örmüştük. Örgü şapka yapımında, bebek örgülerinde kullanmıştık. Bebek yelekleri, bebek hırkaları ördük. Bugünse aynı modeli örgü patik modellerinde kullanacağız. Şapkanın ve diğer modellerin anlatımını önceki içeriklerimizde bulabilirsiniz. Şimdi şiş örgü patik olarak tarifini öğrenelim. Çeyizlik patik modelleri, günlük patik modelleri, kız çocukları için patik modelleri olarak örebilirsiniz. Kızlar incili patik modellerine bayılacaklar. İncili kelebek patik yapılışına ise ayrıca bayılacaklar. Hem kelebekli hem de incili.

Patik modellerinden bahsedelim biraz. Daha sonra yeni modelimizin yapılışına geçeriz. Ajurlu örgü patik yapılışı krem rengi iplerle örüp tam çeyizlik patik olarak düşünebilirsiniz. Hatta üzerine inciler, taşlar dikebilirsiniz. Daha kolay daha farklı patikler örmek isterseniz cıvıl cıvıl renkli patiklerden olsun derseniz evde kalan iplerle dikişsiz patik yapılışına göz atabilirsiniz. Kırkyama örgü modelleri gibi duruyor.

İncili Kelebek Patik Yapılışı 5

Kelebek Patik Nasıl Örülür?

% 25 yün % 75 premium akrilik iplikle örülmüş muhteşem bir patik. Patiği nako sport wool ve  5, 5 mm çorap şişleriyle örüyoruz. Bu sayede patiğimiz dikişsiz patik modellerinden oluyor. 35 numara ayaktan 40 numara ayağa kadar ilmek ölçülerini vereceğiz. Tabi aynı ipler ve aynı şişlerle örüldüğünde ilmek sayıları aynı olacaktır. İnce iplerle ve farklı şişlerle ilmek sayıları değişebilir.

35 – 36 ayak numarası için 30 ilmek, 37 – 38 için 32 ilmek, 39 – 40 numara ayak için ise 36 ilmek atarak başlıyoruz. Patiğimizin şeması ise aşağıdaki gibidir.

İncili Kelebek Patik Yapılışı

Kelebek patik tamamlandığında nasıl görünüyor merak ediyor musunuz? O halde tamamlanmış haline bakalım.

İncili Kelebek Patik Yapılışı 1

İncili Kelebek Patik Yapılışı 4

İncili Kelebek Patik Yapılışı 6

İncili Kelebek Patik Yapılışı 7

Son olarak videoya geçip incili kelebek patik yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : http://prjaga.com/vyazanie-dlya-zhenshchin/noski-tapki/besshovnye-sledki-bantiki-spicami

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler