Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Kalan İplerle Dikişsiz Patik Yapılışı

Renkli örgü modellerinden hemen örmek isteyeceğiniz bir modelin yapılışını hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirme projesi. Evet artık iplerle çok güzel patik modelleri örüyoruz. Hem de patiklerimiz dikişsiz. Patik modellerinde daha önce ördüğünüz ipleri kullanabilirsiniz. Patiğin nasıl örüldüğünü adım adım öğrenip her ayak ölçüsü için her yaş için örebiliriz. İlk baktığınızda renk renk baklava dilimi, kırkyama örgü modelleri gibi durduğu için gözünüze zor gibi görünebilir. Fakat adımları takip ettiğinizde zorlanmazsınız.

Kolay örgü modelleriyle çok güzel örgüler ördük. Mesela evde kalan iplerden patik nasıl yapılır paylaşmıştık. Yine renkli ördüğümüz patiklerdendi. Şiş örgü örnekleriyle en güzel patikleri örmüştük. Örgü patik anlatımlı model için detaylara geçip evde kalan iplerle dikişsiz patik yapılışını öğrenelim.

Dikişsiz Patik Nasıl Örülür?

Maviler, sarılar, pembeler… Elimizde hangi renk ip varsa onlarla en güzel şekilde en güzel modelde patik örüyoruz. Patiğin yapılışına burun kısmından başlıyoruz. Kırkyama gidi duran patikler ilmek çıkartarak diğer dilimleri örüyoruz.

Evde Kalan İplerle Dikişsiz Patik Yapılışı

Renk renk iç açıcı güzellikte. En çok sevdiğiniz patiklerden olacak. İşte son olarak tarife geçip detaylarıyla evde kalan iplerle dikişsiz patik yapılışını öğreniyoruz. Elinizde yetecek miktarda parça ipleriniz varsa renkli patiklerden örmeye başlayın. Kendinize, çocuklarınıza, sevdiklerinize… Herkese şişle patiklerden örebilirsiniz. Eminim sevdiklerinize el emeği hediyeleri verdiğinizde çok mutlu olacaklar.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler