Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Şiş Örgü Patik Yapılışı

Şiş örgü patik modellerinden yeni ajurlu örgü modelleri ile şekillendirilmiş bir örneğin yapılışını hazırladık. Şiş örgü patik modelleri anlatımlı olarak hazırlanan bir model. İki şiş örgü patik yapılışı çok kolay bir şekilde öreceğiniz ajurlu kısımda istediğiniz modeli kullanacağınız bir örnek. Patik modellerinden beğendiğiniz örnekleri kullanabilirsiniz. Sizlere önereceğimiz fikirlerin videosunu hazırladık. Patik modellerinde kullanabilirsiniz. 2 şişle patik yapımı anlatımlı anlatımlı model için istediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Tığ ile şişle birçok patik örüyoruz. Tığ ile geçtiğimiz günlerde ördüğümüz patiği de deneyebilirsiniz. Örgü patik modelleri tığ işi örnekten detaylara ulaşabilirsiniz. Kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Hazırsanız iki şiş örgü patik yapılışı detaylarına geçelim.

Şiş ile Örgü Patik

Böyle bir patik örmek için ilmek sayısı ayağınızın çevre ölçüsüne bağlı. Kuracağınız örneğe göre ilmek sayılarını ayarlayabilirsiniz. +2 kenar ilmeği ekleyebilirsiniz. Patiğimiz için kullanacağımız ipi seçiyoruz. Kullanacağımız örneğe göre ilmek sayılarını ayarlıyor şişe ilmeklerimizi atıyoruz. Kenarlar için 6 ilmek haraşo örüyoruz. Sağ kısma ve sol kısma 6 haraşo örüyoruz. Orta kısma ise önden düz arkadan ters örgü ile devam ediyoruz.

İki Şiş Örgü Patik Yapılışı 1

Şimdi ajurlu örneğimize geçiyoruz. İstediğimiz örneği kullanabiliriz. Şiş patikler için dilediğiniz şiş örgü örneğini kullanabilirsiniz. Tunus işi, tığ işi örnekleri kullanabilirsiniz.

İki Şiş Örgü Patik Yapılışı

Ayak uzunluğumuza eriştikten sonra örnekli kısmı uç kısımlarını ilmek topluyoruz büzdürüyoruz. Arka kısmı resimdeki gibi dikiyoruz.

İki Şiş Örgü Patik Yapılışı 4

İki Şiş Örgü Patik Yapılışı 3

Şimdi şişimize ilmek nasıl atarız, düz örgü, ters örgü nasıl örülür, hangi örnekleri patiklerde kullanabiliriz onu videolu olarak izleyelim.

Bu güzel ve kolay örnekleri patik yapımında ve diğer örgülerinizde kullanabilirsiniz. Şimdi patiğimiz bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

İki Şiş Örgü Patik Yapılışı 2

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/nosochki_tapochki_spicami_dlja_vzroslykh/3469-azhurnye-sledki-dlya-dachi-spicami.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler