Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Patik Modelleri Tığ İşi

Tığ işi örgü modellerinden şahane bir patik tarifi hazırladık. Örgü patik modelleri tığ işi ördüğümüz bir örnek.  Çok şık bir örgü patik, örgü çorap modeli. Patik modelleri tığ ile ördüğümüz örneklerden. Örgüye yeni başlayanların da rahatlıkla örebileceği patik modellerinden. Trabzanlarla yaptığımız bir örnek. Oldukça kolay. Bir o kadar şık. Örgü patik modelleri tığ işi örneği elinizde parça ipleriniz varsa onları değerlendirerek örebilirsiniz. Örgü çorap nasıl yapılır videolu olarak hazırladığımız bir model. Çok sevilen patiklerimizden bir diğeri de çizgili örgü patik yapılışı. Yine parça ipleri değerlendirebileceğiniz bir model. Genç kızlar için çeyizlik patik modelleri olarak da yapılabilir. Üzerine kanaviçe işlemeler, el nakışı modelleri, örgü çiçek modelleri ile süslemeler yapılabilir. Ama sade hali ile de çok güzel. Bu şekilde de hem günlük hem de çeyizlik için uygun. Şimdi yeni modelin yapılışına geçelim.

Örgü Patik Ayakkabı Yapılışı

Pamuklu iplerle örebileceğiniz, yünlü iplerle veya beğendiğiniz iplerle örebileceğiniz bir patik. Örgü patik modelleri tığ işi örneği için 2 renk ip kullanıyoruz. Ayak kısmı ve boğaz kısmı için. Taban kısmı için trabzanları arka ilmeklere batarak yapıyoruz. Aşağıdaki gibi parça örüyoruz. Daha sonra dikiyoruz. Üst kısmı için tekrar örmeye başlıyoruz.

Örgü Patik Modelleri Tığ İşi 1

3 mm tığa uygun pamuklu ipler kullanabilirsiniz. 56 zincir çekerek başlıyoruz. Bu zincir sayısı ipin kalınlık ve inceliğine göre değişecektir. Cm ölçülerini dikkate alabilirsiniz. 2. zincirden itibaren tüm zincirlerin üzerine tekli trabzan yapıyoruz. 2. turda arka ilmeklere batarak tekli trabzan yapıyoruz. Yukarıdaki gibi örmeye devam ediyoruz.

Örgü Patik Modelleri Tığ İşi 2

Örgü Patik Modelleri Tığ İşi

Örgü patik modelleri tığ işi çok güzel bir örnek. Ayağa giyildiğinde çok şık duruyor. Çok zarif duruyor. Hazırsanız modelin baştan sona yapılışını videolu olarak izleyelim. Keyifli örgüler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler