Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Beş Şiş Patik Modelleri

Patik modelleri tarifi var sırada. Her renk ile keyifle öreceğiniz bir patik. Beş şiş patik modelleri anlatımını sizlere hem yazılı olarak hemde videolu olarak hazırladık. Malzemelerinizi hazırladıktan sonra anlatımı takip ederek patiği örebilir isterseniz günlük olarak isterseniz çeyizlik olarak örebilirsiniz. El örgüsü patik modellerinden yapılışını hazırladığımız birçok model var. Pullu babet patik modelleri son zamanlarda çok örülen örneklerden. Zamanınız az ve patik örmek istiyorsanız 1 saatte 2 renkli patik nasıl örülür modelimizi inceleyebilir ve sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz.

Beş Şiş Patik Nasıl Örülür?

Bu güzel günlerde sizler için her türlü örgü modelleri ile karşınıza gelerek hem sizleri hem kendimizi motive ederek en güzel örgüleri örmekteyiz. Bu defa tek renk beş şiş patik modelleri örüp sizlerin de faydalanması için hazırladık ve yeni modeller de hazırlamaktayız. Bu güzel beş şiş patik modeli için gerekli malzemeler tek renk patik ipi, 2, 5 – 3 mm 5 şiş, tığ.

Beş şiş patik nasıl örülür? Beş şiş patik ilk olarak patik burnunu örerek şiş başı ilmek sayısı olarak ta 15 olacak şekilde örülür. Bu Model iki sıradan oluşmaktadır. Patik modelini kurulumu yapılır. Bu modelimizin 1.sırası iki defa şişi dolayıp bir ilmek örülür. İki dolanır bir ilmek örülerek bir sırayı bu şekilde tamamlanır. 2.sırası doladığımız ilmekleri boşa bırakıp ördüğümüz bir ilmekleri 6 tane ilmek şişe alıyoruz. 3 3 olacak şekilde bir üç ilmeği diğer üç ilmeğin içinden geçirip bu 6 ilmeği örüyoruz. Model kendini tekrarlıyor. Sırayı bu şekilde tamamlarız.
Düz olarak beş sıra örüp tekrar model kurulumu yapılıyor. 4 model yaptıktan sonra bilek kısmını ayırıp yine model kurulumu yaparak topuk kısmına kadar örülür. Topuk kısmını da 10 ilmek ortadan iki taraflı keserek örülüp son haraşo kısmını da örüp beş şiş patik modelimizi bitirmiş oluruz. Yapmak isteyenler için kolaylıklar dileriz.

Beş Şiş Patik Modelleri 2

Beş Şiş Patik Modelleri

Beş Şiş Patik Modelleri 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler