Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Patik Modelleri Anlatımlı

Patik modellerinden güzel ve kolay bir örnek ile devam ediyoruz. Sırada çok beğeneceğiniz örmesi oldukça kolay şiş örgü patik modelleri anlatımlı model var. Dünyanın en kolay patik yapımı modellerinden bir tanesi. Şiş örgü patik modellerinin alt kısmını ördükten sonra üstten ilmek toplayarak ve farklı şiş örgü örneklerini kullanarak örgü çorap patik yapımı olarak da kullanabilirsiniz. Parça ipleriniz varsa renk renk örerek parça ipleri değerlendirmek içinde haraşolu patiği örebilirsiniz. Ön kısma burgu, saç örgüleri, pirinç örgü modeli yapabilirsiniz. Çıtır çıtır bir patik olur. Şiş örgü patik yapılışına geçelim ve kolayca 1 günde patiği tamamlayalım.

Şiş Örgü Patik Modelleri ve Yapılışı

Kolay bir patik tarifi hazırladık. Hazırsanız hemen şiş örgü patik modelleri anlatımlı örneğe geçelim. Şişe 12 ilmek atarak başlıyoruz. Haraşo örgü modeli örerek ilerletiyoruz patiğimizi. 12 ilmek ördükten sonra sıra başında ve sıra sonunda artırma yaparak ilerliyoruz. 20 ilmek olana kadar artırıyoruz.

Şiş Örgü Patik Modelleri Anlatımlı 1

20 ilmek olduktan sonra 10 sıra haraşo örüyoruz.

Şiş Örgü Patik Modelleri Anlatımlı 4

Burada ilmekleri 10 – 10 olacak şekilde ayırıyoruz. Sağ ve sol 10 sırayı 15 sıra haraşo olacak şekilde örüyoruz. İki parçaya ayırıp ördüğümüzde aşağıdaki gibi görünecek.

Şiş Örgü Patik Modelleri Anlatımlı 5

Şiş Örgü Patik Modelleri Anlatımlı 2

Taban için şişe ilmek toplayarak başlıyoruz. Sağ kısımdan toplamaya başlıyor sola doğru ilerliyoruz. Taban kısmı resmini gördüğünüzde daha iyi anlayacaksınız. Ben şu şekilde yapardım modeldekinden ziyade 12 ilmekli kısımdan ilmekleri toplar daha sonra sağ ve sol kenar ilmekleri her sırada toplayarak örerdim. Sanki öyle daha kolay. Daha sonra 10 10 ayırdığımız iki uç varya o kısımları dikerek birleştiriyoruz.

Şiş Örgü Patik Modelleri Anlatımlı 3

Şiş Örgü Patik Modelleri Anlatımlı

Haraşo örgü modeli ile ördüğümüz kolay örgü şiş örgü patik modelleri anlatımlı örneğimiz hazır.

Şiş Örgü Patik Modelleri Anlatımlı 6

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/nosochki_tapochki_spicami_dlja_vzroslykh/3204-vyazanie-dlya-vseh-prostoy-variant-sledkov-spicami.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler