Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Babet Patik Yapımı

Patik modellerinden sırada kolay babet patik yapımı hazırladık. Sağ elle örenler için sol elle örenler için her ikisinin videosu da mevcut. Hatta resimlerle kendi ayağımıza patiği nasıl öreriz detaylarıyla göreceğiz. Ayakkabı şeklinde patik öreceğiz. Kolay babet patik yapımı makosen ayakkabı şeklinde babet patik şeklinde duruyor. Üstelik örmesi de çok kolay. Tığ işi babet patik yapımı anlatımlı hem resimli hem de videolu olarak hazırladığımız tariflerden. Pamuklu ipler, patik ipleri, yünlü iplerle patiği örebilirsiniz. Hangi iple örersek örelim ayağımıza nasıl ölçü alacağımız resimlerde mevcut. O yüzden örmemiz kolay olacaktır. Babet patik modelleri yapılışı için detaylı anlatıma geçelim.

Kolay Patik Nasıl Örülür?

Renk değişimleri yaparak erkek patik modelleri, kadın patik modelleri olarak örebiliriz. Her ayağa göre hesaplamamız kolay olacak. Babet patik yapılışı için elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Şimdi adım adım kolay babet patik yapımı aşamalarına geçelim. İlk olarak ipimizi tığımızı ayarlıyoruz. Ve ayağımıza ölçerek zincir çekiyoruz.

Kolay Babet Patik Yapımı 4

Zinciri halka oluşturalım. Şimdi zincir üzerine sık iğne yapalım.

Kolay Babet Patik Yapımı 2

Kolay Babet Patik Yapımı 3

Kolay Babet Patik Yapımı 8

Birkaç tur ördükten sonra alt tarafı tığla karşılıklı sık iğneyle birleştiriyoruz. Yine ayağımıza ölçerek örmeye devam ediyoruz.

Kolay Babet Patik Yapımı 11

 Kolay Babet Patik Yapımı 6

Kolay Babet Patik Yapımı 5

Şimdi patiğin ön kısmına geçiyoruz. 1 zincir çekiyoruz. Sonra kenarlardan artırmaya devam ederek kadınlar için 10 sık iğne, erkekler için 11 – 12 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra az önce ördüğümüz parçaya dikelim.

Kolay Babet Patik Yapımı 14

Kolay Babet Patik Yapımı 9

Kolay Babet Patik Yapımı 10

Şimdi kenar kısımları örmeye devam ederek patiği tamamlayalım.

Kolay Babet Patik Yapımı 15

Kolay Babet Patik Yapımı 13

Kolay Babet Patik Yapımı 7

Kolay Babet Patik Yapımı 16

Kolay Babet Patik Yapımı 17

Kolay Babet Patik Yapımı 12

Patik tamamlandığında ortaya çok güzel bir model çıkıyor. Hem örmesi kolay hem de çok şık. Keyifle kullanacağımız babet patik yapımı için videoyu izleyelim. İlk video sağ elle örenler için ikinci video ise sol elle örenler için.

Kolay Babet Patik Yapımı 1

 

Kaynak : https://www.uniquestitchdesigns.co.uk/crochet-patterns/crochet-mocassins-slippers

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler