Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Şişle Patik Yapımı

İki şişle kolay patik yapımı hazırladık. İstediğiniz renklerde kolaylıkla öreceğiniz patik modellerinden. Haraşo örgü modeli biliyorsanız bu modeli kolaylıkla örebilirsiniz. Örgüye yeni başladıysanız ve örgü patik modelleri örmek istiyorsanız önce kolay modellerle başlayabilirsiniz. Daha sonra zor, ağır, örnekli modellere geçebilirsiniz. Şiş örgü patik modelleri, tığ işi patik modellerinden birçok örnek mevcut. İki şişle patik yapımı örebileceğiniz gibi tığlarla motifli modellerle de kendinize patikler örebilirsiniz. Şiş örgü kolay patik yapımı detaylarına geçelim yavaş yavaş.

İki Şişle Patik Örnekleri

İki şişle patik yapımı kendiniz için örebilirsiniz. Sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Çeyiz hazırlığında iseniz kolay ve şık modeller arıyorsanız bu kolay modeli örebilirsiniz. Kullanacağınız iplere göre ilmek sayıları değişecektir.  37- 38 numara ayak için 26 ilmek, 39 – 40 numara ayak içinse 28 – 32 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Alize lanagold ile örebilirsiniz. Veya aynı kalınlıkta bir iplik ile. O zaman ölçüler tutacaktır.

Şişe ilmekleri attıktan sonra kenar kısımlardan baştan ve sondan artırma yapıyoruz. 9 – 10 haraşo sırası olduktan sonra yine baştan ve sondan eksiltme yapıyoruz. Aynı sayıda. Daha sonra örgünün sonunda 8 ilmek artırma yapıyoruz. 8 artırmayı örerken diğer taraftan eksiltme yapıyoruz. Ve patik aşağıdaki şekli alacak şekilde örüyoruz.

İki Şişle Patik Yapımı 1

Patik bittiğinde çok güzel duruyor. İsterseniz üzerine işlemeler yapabilirsiniz. Örgü çiçek modelleri ekleyebilirsiniz. İşte patiğin bitmiş hali ve detaylı videolu anlatımı. İyi seyirler.

İki Şişle Patik Yapımı

Kaynak : http://strikky.ru/kak-svyazat-tapochki-odnim-polotnom-prostoe-opisanie-s-mk/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler