Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çiçek Örnekleri

Örgü aplike modellerinden istediğiniz yerde kullanabileceğiniz harika bir çiçek örneği. Patik modellerinde, lif modellerinde ve örgü süsleme sanatında her yerde kullanabilirsiniz. Hatta patik üzerinde uygulama yapılmış örneğini göreceğiz. Örgü çiçek örneklerinden örgü gül yapımı da çok kullanılan örneklerden. Üç boyutlu örgü kelebek yapımı da süslemelerinizde kullanacağınız çok güzel bir örnek. Hadi şimdi yeni modelin yapılışına geçelim.

Çiçek Yapımı

Örgü çiçek örnekleri için uygulama yapacağınız modele göre ip tercihi yapabilirsiniz. Videoda kullanılan patik ipidir. Öncelikle sihirli halka içine 12 trabzan yapıyoruz ve sırayı birleştiriyoruz. 7 zincir çekiyoruz ve zincir ilmeklerin içinde kalacak şekilde ilmek alıp kapatıyoruz ve ilmekleri tığımızda biriktiriyoruz. Bu şekilde 11 tane ilmek biriktirip içinden ilmeğimizi geçirip kapatıyoruz gülümüzün ilk yaprağını oluşturuyoruz bir trabzan atlayıp ikinci trabzana ilmeğimizi sabitliyoruz. Bu şekilde çiçeğimizin ortasını 6 yaprak olarak hazırlıyoruz. İkinci sırada her yaprağın arkasındaki ilmeklere 3 zincir çekip ilmeği sabitleyerek yuvalar oluşturuyoruz.

Çiçeğimizin ikinci yapraklarını 8 zincir ve 12 dolgu olarak örüyoruz. Bu sırada 2 yaprak artırma işlemi yaparak 8 yaprak elde ediyoruz. Sıramızı tamamladıktan sonra yine çiçeğimizin yapraklarını yapmak için yuvalar oluşturuyoruz. Üçüncü yaprak sıramızda 9 zincir çekerek 13 dolgu yapıyoruz ve bu sırada da çiçek yapraklarımızda 2 tane artırma yaparak yaprak sayımızı 10 tane yapıyoruz sıramızı tamamladıktan sonra yine yuvalar hazırlayıp en son sıradaki yapraklarımızı 10 yaprak olarak artırma işlemi yapmadan tamamlıyoruz. Çiçeğimizin ortasına inciler dikerek kapatıyoruz. Patik çiçeği olarak hazırladığım çiçeğimi ister lif çiçeğinde isterseniz bebek battaniyelerinde isterseniz örgülerinizde dilediğiniz alanda süsleme çiçeği olarak kullanabilirsiniz.

Örgü Çiçek Örnekleri

Örgü Çiçek Örnekleri 1

Örgü Çiçek Örnekleri 2

Örgü Çiçek Örnekleri 4

Çiçeklerin kat sayısını dilediğiniz gibi artırabilirsiniz. Şimdi benzer bir modelin yapılışına göz atalım.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler