Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kız Çocukları İçin Örgü Çorap Yapılışı

Şiş örgü örnekleriyle örülmüş kız çocukları için hazırlanmış örgü çorap yapılışı hazırladık. Kış aylarına girdiğimizde soğuk günlerde kızlarımızın ayaklarını sıcacık tutacak örgü çorap modelleri anlatımı hazırladık. Uzunluklarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Yine sevdiğiniz renklerle şiş örgü çorapları örebilirsiniz. Çorabı örmek için 2 renk ip kullanıyoruz. Yünlü ipler kullanabilirsiniz. Çocuklar için örgü modellerini erkek çocukları için siyah beyaz örerek veya farklı renklerle örerek tamamlayabilirsiniz. Boyunu daha kısa örerek örgü patik modelleri olarak örebilirsiniz. Örgü çorap modelleri ve yapılışı için beğendiğiniz şiş örgü örnekleri de kullanarak renkli örgü çorap modelleri örebilirsiniz. Kız çocukları için örgü  çorap yapılışı ayakkabı görünümlü. İsterseniz üzerine örgü fiyonk, püskül de ekleyebilirsiniz. Yani ayakkabı kısmını biraz süsleyebilirsiniz. Örgü çorap nasıl yapılır videoya geçip öğrenelim.

Şişle Kız Çocuk Çorap Nasıl Örülür?

Kızlarımız için el örgüsü  çorap modelleri anlatımı hazırladık. İki renk ip kullanarak çorabı örüyoruz. Yünlü ipleri, tiftik ipleri herkes kullanamıyor. Kaşındırıyor, alerji yapabiliyor. Bu yüzden farklı ipler kullanabilirsiniz. % 100 yün yerine yünlü akrilik karışımı ipler kullanabilirsiniz.

Kız Çocukları İçin Örgü Çorap Yapılışı

Çorabın yapılışında düz örgü kullanıyoruz. Boğaz kısmında ise 2 düz 2 ters lastik ile çorabı tamamlıyoruz. Tamamladığımızda ise yukarıdaki gibi duracak. Gelin şimdi birlikte kız çocukları için örgü çorap yapılışını öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler