Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Kolay Patik Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden hem kolay hem de çok şık örgü patik yapılışı hazırladık. Fıstık örgü modelini daha önce birçok örgüde kullandık. Örgü atkı modelleri, örgü boyunluklar, örgü yelekler ördük. Şimdi kolay patik modellerine fıstık örneğini uyguluyoruz. Ortaya çok güzel bir model çıkıyor. Eğe sizde modeli örmek isterseniz tarifini videolu hazırladık. Videodan takip ederek patiği kolayca örebiliriz. Trabzan ve fıstıklardan oluşuyor. Eğer elinize ilk defa tığ alıyorsanız yine bu patiği kolayca örebilirsiniz. Fıstıklı kısımlarda değişik, beğendiğiniz tığ işi örnekleri kullanabilirsiniz.

Patik modellerini günlük olarak veya çeyizlik olarak örüp kullanabilirsiniz. Çok güzel örnekler paylaşmıştık. Mesela onlardan biri tunus işi renkli patik yapılışı. Hem elimizde olan iplerle örüp atıl ipleri değerlendirebilir hem de çok güzel bir patik örebiliriz. Ajurlu örgü patik yapılışı ise şişle ördüğümüz zarif örneklerden. Daha fazla model anlatımı için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi fıstıklı kolay patik yapılışını öğrenelim.

Fıstıklı Patik Nasıl Örülür?

Patiğin burun kısmından başlayıp topuk kısmına doğru örerek ilerliyoruz. Burun kısmından ve topuk kısmından küçük dikişlerle birleştirip son dokunuşları yaparak şekil veriyoruz.

Fıstıklı Kolay Patik Yapılışı

Pamuklu ipler, yünlü ipler, akrilik ipler gibi birçok çeşitte ip kullanarak patikleri örebilirsiniz. Adım adım yapılışını öğrendiğimiz fıstıklı kolay patik yapılışı videosuna geçiyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler