Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Şişle Dikişsiz Patik Yapılışı

Patik modelleriyle devam ediyoruz. Sırada 2 şişle örülmüş şahane bir patik yapılışı var. Tek renk olarak iki renkli olarak öreceğimiz patiği çok seveceksiniz. Çeyizlik patik modelleri olarak da kullanabiliriz. Şiş örgü örneklerinden sevdiğiniz desen uygulamalarını yapabilirsiniz. Yine şişte kullandığımız vazgeçemeyeceğimiz haraşo örneğini de kullanıyoruz. Sizde sevdiğiniz örnekleri el örgü patik modellerinde kullanabilirsiniz. İki şişle patik yapımı anlatımlı videolu olarak hazırladık. Yabancı örgü modellerinden. Eğer benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek örebilirsiniz. Eğer model zor gelirse, örgüye yeni başladıysanız yeni başlayanlar için kolay patik yapımı tarifleri de var. Onları da inceleyebilir daha kolay modelleri tercih edebilirsiniz. Sonrasında ise daha zor modellere geçebilirsiniz. Patik modelleri şişle ördüğümüz örneğin anlatımına geçiyoruz.

Patik Modelleri Anlatımlı

2 renk kullanılarak 2 şiş kullanarak dikişsiz patik modelleri örüyoruz. Burgu örgü modelleri, değişik şiş örgü modelleri ile patiği tamamlıyoruz. Şişle yaptığımız birçok örgü var. Beğendiğimiz örnekleri ilmek sayısıyla uyumlu olacak tarifleri örebiliriz. Patik 38 – 40 numara ayak için uyumlu. Patikte 240 m uzunluğunda 100 gram iplik kullanılmış. Şiş olarak ise 3, 75 mm tercih edilmiş. Mor ve pembe renk kullanıyoruz. Patik için şişe 21 ilmek atıyoruz. Daha sonra 1 düz 1 tersle 5 cm lastik örüyoruz.

2 Şişle Dikişsiz Patik Yapılışı

2 şişle dikişsiz patik yapılışı bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Şimdi ise patiğin baştan sona anlatımını izleme zamanı. Bol hobili, huzurlu günler dileriz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler