Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çorap Modelleri ve Yapılışı

Örgü çorap modellerinden fikirler hazırladık. Birbirinden güzel özenle örülmüş harika çoraplar. Kış boyu severek kullanacağımız ayaklarımızı sıcacık tutacak çoraplar. Çorabın boyutlarını ayarlayarak büyük küçük demeden kadın erkek demeden herkese örebilirsiniz. Aile boyu aynı çoraptan örerek bir örnek takım giyinebilirsiniz. El örgü çorap modellerinde şiş örgülerde istediğiniz deseni istediğiniz renk düzenini kullanabilirsiniz. Ben küçükken anneannem, babaannem kıldan yani keçi yününden, koyun yününden tiftik ip yaparlardı ve onlardan çorap örerlerdi. Kışın karda kışta ayaklar sıcacık olurdu. 5 şiş patik modelleri örülürdü. Üzerinde en güzel desenlerin uygulaması yapılırdı. 5 şiş örgü örmek keyifli oluyor. Bu çorapları örerken de çok keyif alacaksınız. Tabi eline ilk defa şiş alacaklar için zor olacaktır. Çünkü misinalı şişle örüyoruz. Zor olabilir. Yada 5 şiş.

Biraz çorap örmede işimizi kolaylaştıracak örgülere değinelim. Kolay çorap yapılışından bahsetmiştik. Tek tek veya desenli olarak uygulamalar yapabileceğiniz bir model. Çorap örnekleri yapılışı en beğendiğim modellerden. Tam yeni gelin patik modelleri olarak kullanılacak bir model. Evde örme çorap nasıl yapılır paylaştığımız diğer konular arasında. İki renkli olarak ördüğümüz çorapta desenli uygulamalar yapabilirsiniz.

Örgü Çorap Patik Modelleri

Akıllı iplerle, batik iplerle çok güzel çoraplar ortaya çıkabilir. Eğer çorap örmek için misilanı şişimiz yoksa 5 şiş kullanabiliriz. Bu sayede çoraplar dikişsiz olacaktır. Böylece ayağımızı rahatsız etmeyecek dikişsiz örgü çorap modelleri örmüş olacağız. Çorap uzunluğunu istediğiniz gibi kısa yada uzun örebilirsiniz. Çorapları ördüğümüzde süslemek için boncuklar, düğmeler kullanabiliriz.

Eğer hazırsanız netten sizler için derlediğimiz en güzel örgü çorap modelleri ve yapılışına geçelim. İlk olarak çorap modellerini göreceğiz. Sonrasında çorap nasıl örülür izleyeceğiz.

Evet çorap modellerini inceledik. Sıra geldi videoyu izlemeye. Hemen ipleri hazırlayalım video başına geçelim.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/midwinter-socks-set

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Çorap Modelleri ve Yapılışı”
 1. Gulin üstün dedi ki:

  Orgu çoraplarınizi tam detayı ile anlatmiyorsunuz ms, bir model beğeniyorum, tarifi yok alakasız çorapların videosunu veriyorsunuz, dolayisiyle ogrenemiyoruz. Sevgiyle kalınız.

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba, ücretli modellerin anlatımını yapmıyoruz. Sadece ücretsiz modellerin anlatımını sağlıyoruz. Eğer galeride beğendiğiniz modellerin tarifini arıyorsanız burada satışı yapılmakta. Ulaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. Hayırlı günler dileriz.

   https://www.ravelry.com/patterns/library/midwinter-socks-set

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler