Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Örgü Çorap Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden yetişkin erkekler için örgü çorap modelleri anlatımı hazırladık. Babalarımızın, kardeşlerimizin, eşlerimizin ayakları sıcacık olacak. Anneannem, babaannem, annem kendi gençlik zamanlarında nişanlıyken eş adayları için örgü çoraplar örerlermiş. Yünden. Hatırlarım anneannem yünü çevirerek ip yapardı. Daha sonra o yün iplerden hırkalar, çoraplar örerlerdi. Bizim oranın kışları çocukluğumda soğuk geçerdi. Şimdi mevsimler değişti eski soğukluğu yok sanki. Yün çoraplar sıcacık tutardı. Tamamen doğal bir ip. Kasnakta çevirerek, ip eğirerek yaptığı ipi 5 şiş örgü modelleri ile dikişsiz çorap modelleri örerlerdi. Bizde bugün hazır iplerle öreceğimiz şiş örgü çorap modellerinden bahsedeceğiz. Videodaki ölçüler 41- 44 ayak için uyumlu. Sevdiğiniz şiş örgü örnekleriyle en güzel çorapları örebilirsiniz.

En güzel örgü örnekleriyle en güzel çorapları örmeye devam ediyoruz. Bu kez yetişkin erkekler için örgü çorap yapılışı hazırladık. Eğer bu modeli kadınlar için örmek isterseniz aynı sayıda ilmek ile başlayıp daha kısa örerek tamamlayabilirsiniz. Büyük erkek patik örnekleri ve yapılışı için sevdiğiniz şiş örgü örneklerini kullanabilirsiniz. İlk defa örecekseniz daha kolay modeller, düz örgüler seçebilirsiniz. Patik modellerinde düz örgülerde erkekler için oldukça uygun. Pek desenli modelleri büyükler sevmez. İki şişle patik yapımı anlatımlı örneğin detaylarına geçelim. Erkek örgü çorap yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

İki Şişle Erkek Çorabı Nasıl Örülür?

41-44 numaralı ayaklar için uygun olan bir çorap. Eğer kadınlar için örmek istiyorsak aynı ilmek sayısında başlayıp daha kısa örerek tamamlıyoruz. Nako sport yün ile çorabı örüyoruz. Şiş olarak ise 4,5 mm tercih ediyoruz. % 25 yün %75 akrilik bir iplikten örüyoruz. 40 ilmek +1 kenar ilmeği ile şişe ilmekleri atıyoruz. 1 düz 1 ters ile lastik örmeye başlıyoruz. Patiği dairesel olarak örüyoruz. Önceki örgülerimizden veya videodan şiş örgüde sihirli halka yapılışını öğrenebilirsiniz. 10 sıra lastiği ördükten sonra aşağıda şemada olduğu gibi örneği kuruyoruz.

Erkek Örgü Çorap Yapılışı 1

Erkek örgü çorap yapılışı için kaynak kısmında da detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Şimdi ilk olarak çorabın bittiğinde nasıl durduğunu görelim. Daha sonra videoya geçelim.

Erkek Örgü Çorap Yapılışı 3

Erkek Örgü Çorap Yapılışı 4

Erkek Örgü Çorap Yapılışı 2

Erkek Örgü Çorap Yapılışı

Kaynak : http://prjaga.com/vyazanie-dlya-muzhchin/noski-tapki/nosochki-dlya-nego-spicami

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler