Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İple Örgü Terlik Yapılışı

Örgü terlik modellerinin yapılışlarında çeşit çeşit ipler kullandık. Patik ipleri, yazlık ipler, kağıt ipler, penye ipler, makrome ipleri gibi. Bugün kadife ip kullanarak yumuşacık bir terlik örüyoruz. Keçe tabanlar, örgü tabanlar ile terliği destekliyoruz. Eğer örgü taban yapıp daha iyi durmasını istiyorsanız çift taban yapabilirsiniz. 2 adet örüp birbiri üzerine getirerek dikebilirsiniz. Tabi yine terliğin yapılışında hazır keçe tabanları da kullanabilir üzerine örgü kaplayabilirsiniz.

Az önce çeşit çeşit iplere terlikler ördüğümüzden bahsetmiştik. Şimdi o terliklerin nasıl örüldüğünden bahsedelim. Örneğin elimizde olan hazır terliklerin üzerini makrome ipleriyle kaplayarak en güzel terlikleri örmüştük. Güzel bir terliğin yapışına makrome terlik yapımından ulaşabilirsiniz. Penye iplerle de terlikler örebilirsiniz. Örgü terlik yapımı penye ip ile olan model oldukça güzel. Ponponlarla süslemiştik. Yine penye iplerle püskül yapabilir terliklerinizi süsleyebilirsiniz. Örgü çiçekli terlik yapılışı ise düz ördüğümüz terliğin üzerini puf çiçeklerle süslemiştik. Son olarak örgü ipleriyle ördüğümüz terliğe değinip yeni modelimize geçelim. Örgü terlik büyük örgü papatyayla süslediğimiz modellerden. Yine puf çiçeklerle süslediğimiz kadife iple örgü terlik yapılışını öğrenelim.

Kadife İple Terlik Nasıl Örülür?

Yine her yaş için hazırlanmış keçe tabanlıklar üzerine öreceğimiz çok güzel bir terliğin yapılışını hazırladık. Krem rengi iple örülüp beyaz iple örülüp beyaz incilerle süsleyeceğiniz örmesi kolay terliklerden. Tabi sadece beyazla değil her renkle örebilirsiniz.

Kadife İple Örgü Terlik Yapılışı

Türkçe anlatımı ile videoyu izleyeceğiz. Daha sonra adım adım kadife iple örgü terlik yapılışını tamamlayacağız. O halde hemen videoya geçelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler