Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çizme Yapılışı

Örgü ayakkabı modellerinden çizme yapılışı hazırladık. Parmak arası terliği çizmeye çeviriyoruz. Sizinde evde giymediğiniz terlikleriniz varsa örgü ayakkabı yapımına, örgü çizme yapılışına çevirebilirsiniz. Harika bir model. Çizme olarak örgü ugg tarifimizde vardı. Bu modeli de örebilirsiniz. Örgü çizme yapılışının detayları en altta bulunan kaynak kısmında yer alıyor. Tığ işi ile ördüğümüz bu çizmeyi adımları takip ettiğinizde rahatlıkla örebilirsiniz. Trabzanlar, sık iğnelerle yapılmış bir model. Arasına farklı renkler de karıştırabilirsiniz. Tek renk olarak da harika durmuş bir örnek. Alt tabanı tığ ile yapıp üst kısmı isterseniz şiş örgü modelleri ile tamamlayabilirsiniz. Benimde örmek istediğim motifli yazlık örgü ayakkabı yapılışı. Yine tığla yapılmış bir örnek. Bu modelden yola çıkarak tığ işi ayakkabı modellerine beğendiğiniz desenlerin eklemesini yapabilirsiniz. Popcorn örgü modelleri ekleyebilirsiniz. Ajurların arasından kurdeleler, şeritler geçirebilirsiniz.

Örgü Bot Yapılışı Anlatımlı

Anlatımına tam detaylı olarak kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Örgü çizme yapılışı için parmak arası terlik kullanıyoruz. Bu örgüye uygun terlikleriniz, ayakkabılarınız varsa onları da kullanabilirsiniz. Parmak arası terlik tabanlığı sünger olduğu için örgüye uygun hale getirmek daha uygun oluyor. İğne ile delmesi daha kolay.

Malzeme olarak parmak arası terlik, iğne, makas, iplik ve tığ kullanıyoruz.

Örgü Çizme Yapılışı 7

Daha sonra tabanlığı hazırlıyoruz.

Örgü Çizme Yapılışı 10

Örgü Çizme Yapılışı 9

Terliğin, örgü çizmenin taban kısmını hazırladıktan sonra ipe ve tığa ihtiyacımız olacak. Çizmeyi örmeye başlıyoruz.

Örgü Çizme Yapılışı 8

Örgü Çizme Yapılışı

Örgü Çizme Yapılışı 5

İstediğiniz deseni kullanabilirsiniz. Sık iğneler, V trabzanlar, kafesler ile örebilirsiniz. Tığ örneklerinden karışımlar yapıyoruz.

Örgü Çizme Yapılışı 4

Örgü Çizme Yapılışı 6

Örgü Çizme Yapılışı 1

Örgü Çizme Yapılışı 2

Örgü Çizme Yapılışı 3

Örgü Çizme Yapılışı 13

Örgü Çizme Yapılışı 14

Kaynak : https://makeanddocrew.com/coachella-free-crochet-boots-pattern-adults/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler