Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Patik Örnekleri ve Yapılışı

Patik modellerinde tığ ile örülmüş 2 renkli güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Tarifi hem yazılı olarak hemde videolu olarak hazırladık. Tığ işi patik örnekleri ve yapılışı sizinde sevdiğiniz renklerle keyifle öreceğiniz örneklerden olacak. Patik modellerini örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da çok rahat bir şekilde örebilirler. Tığ işi patik modelleri, şiş örgü patik modelleri, ağır, zor beş şiş patik modelleri gibi birçok örnek ördük. 1 saatte 2 renkli patik nasıl örülür, incili patik modelleri, pullu babet patik modelleri gibi birçok örneğin tarifini bulabilirsiniz. Bugün çok beğeneceğiniz V trabzanlarla tığ işi patik yapılışına geçelim.

Patik Yapılışı Anlatımlı

Tığ işi patik örnekleri ve yapılışı için kullanacağınız iplere göre tığ seçebilirsiniz. Modelde verilen ölçüler 38 numara ayak için uyumludur. Modelde 2 nolu tığ ve 2 farklı renkte iplik kullanıyoruz. Ekru ve lila.  Patiğin yapılışına lila rengi iple  6 zincir çekip bir halka oluşturuyoruz. halkanın içine 2 defada çekmiş olduğumuz 13 tane trabzan yapıyoruz. 2.sırada her trabzana çift trabzan batıyoruz toplam 26 trabzan oluyor.

3.sırada sıra sonuna kadar tek çift tek çift batıyoruz. Sıranın sonunda tek trabzan kalıyor burada sayının çift sayı olmasını istediğim için son kısma tek trabzan daha yaptık ve 38 trabzana ulaştık. Lila iple modele başladık. 3 zincir aynı yere battık. V oluşturuyoruz. Bir zincir atlıyoruz 1 zincire trabzan yapıyoruz.  1 zincir çekip aynı yuvaya 1 V trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar 1 zincir atlayıp 1  V oluşturuyoruz. Modelin 2. sırasında ip değiştiriyoruz. Yine V nin içine 1 trabzan 1 zincir 1 trabzan yaparak devan ediyoruz. 16 sıra böyle devam ediyoruz. İpimi kopartıp tekrar lila ipi ile 2 V yi eksiltip topuk kısmına kadar devam edip bitiriyoruz. Tığ  ile sık iğne ile birleştirdim, kenar tığlaması için 2 zincir çekip batıyoruz. Süsü için zincir çekip halka yapıyoruz. 2 zincir çekip 2 trabzan yapıp 2 zincir sık iğne ile batıyoruz. 3 tane yaprak yapıyoruz. İstediğiniz uzunluğa gelinceye kadar zincir çekip tekrar bir ucuna çiçek yapıp patiğe bağlayıp bitiriyoruz. Çok pratik çok güzel bir patik oldu.

Tığ İşi Patik Örnekleri ve Yapılışı 2

Tığ İşi Patik Örnekleri ve Yapılışı 3

Tığ İşi Patik Örnekleri ve Yapılışı

Tığ İşi Patik Örnekleri ve Yapılışı 1

Patik bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Çok güzel. Şimdi tığ işi patik örnekleri ve yapılışını videolu izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler