Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

1 Saatte 2 Renkli Patik Nasıl Örülür?

Tığ işi örgü modellerinden çok kolay patik modeli yapılışı hazırladık. 1 saatte 2 renkli kolay patik nasıl örülür detaylar videoda. İstediğiniz renklerle çalışabilirsiniz. Gri sarı, pembe mavi, pembe beyaz gibi sevdiğiniz renklerle patik modellerini örebilirsiniz. Yeni patik modellerinin tariflerini hemen çok kısa zamanda örüp tamamlayabilirsiniz. Evde kalan yeterli miktardaki ipleri değerlendirmek içinde patik örneklerini kullanabilirsiniz. Yeni patiğe geçmeden önce birkaç daha önceki modelden bahsedelim. Örgü terlik modelleri örmek isterseniz zikzak örgü patik yapılışından tarifine ulaşabilirsiniz. Kürklü bot patik nasıl örülür yine detayları önceki yazılarda bulabilirsiniz. Şimdi 1 saatte 2 renkli patik nasıl örülür detaylara bakalım.

Kolay Patik Nasıl Örülür?

1 saatte 2 renkli patik nasıl örülür hemen malzeme listesi ile başlayalım. 2 renk patik ipi kullanıyoruz. 2, 20 mm tığ, makas kullanacağız.

1 Saatte 2 Renkli Patik Nasıl Örülür?

Patiğimiz 37/38 numaraya uyumludur. Burun kısmından başlıyoruz. 6 zincir çekip yuvarlak bir halka oluşturuyoruz ve halkanın içine 14 tane ikili trabzan yapıp sırayı birleştiriyoruz. Bir üst sırada her trabzanın üstüne 2 trabzan yaparak artırma işlemi yapıyoruz sıra sonuna kadar. Bir üst sırada modelimiz için yuvalar oluşturuyoruz ve aynı zamanda artırma işlemi yaparak ilerliyoruz. Diğer renk ipimizle oluşturduğumuz yuvaların içine 3 tane ikili trabzan yapıp bir sonraki yuvayı boş bırakıyoruz bu şekilde bir boş bir dolu olarak yuvalara 3 tane trabzanlarımızı yapıp sırayı birleştiriyoruz. Bir üst sırada başlamış olduğumuz diğer renk ipimizle bir alt sırada boş bıraktığımız yuvalara batarak ikili trabzan yapıp bir zincir çekip ikili trabzan yapıp yan taraftaki boş yuvaya geçiş yapıyoruz. Modelimiz iki sıradan oluşuyor ve sonrasında bu şekilde devam ediyor. Patiğimizin ön kısmı için aralarda yapmış olduğumuz 3 lü trabzanlar 7 tane olana kadar örüyoruz. Patiğimizin alt ve yanları için modelimizin üst kısmında 2 yuva boşta kalacak şekilde diğer yuvalar ve ilmek üstlerinde ikili trabzanlar yapıyoruz 35 tane sıra sonuna kadar. Ve bu şekilde toplam 13 sıra örüyoruz ve topuk kısmını oluşturuyoruz. Patiğin üst kenarında 1 sıra sık iğne yaptıktan sonra 1 sırada yuvalar oluşturup diğer renk ip ile uzun bir zincir çekip yuvaların içinden geçirip fiyonk yaparak süslüyoruz ve modelimizi tamamlıyoruz.

1 Saatte 2 Renkli Patik Nasıl Örülür? 4

1 Saatte 2 Renkli Patik Nasıl Örülür? 3

1 Saatte 2 Renkli Patik Nasıl Örülür? 1

1 Saatte 2 Renkli Patik Nasıl Örülür? 2

1 Saatte 2 Renkli Patik Nasıl Örülür? 5

1 Saatte 2 Renkli Patik Nasıl Örülür? 6

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler