Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kürklü Bot Nasıl Örülür?

Patik modellerinden yepyeni harika bir model tarifi var sırada. Kürklü bot nasıl örülür tüm detaylar videoda. Keçe tabanlı patik yapımı ve kürklü bir patik yapımı günlük kullanımlarınız için veya çeyizleriniz için örüp kullanabileceğiniz süper bir örnek. Yeni patik modellerine geçmeden önce daha önce yayınladığımız modellere değinelim. İncili makosen patik yapımı yine yeni paylaştığımız modeller arasında. Çilekli patik modelleri ve yapılışı büyükler için ördüğümüz modellerden. Daha küçük örerek küçük kızlarınız içinde örebilirsiniz. Hadi tüm detayları ile kürklü bot nasıl örülür izleyelim.

Örgü Bot Patik Yapılışı Video

Çok beğeneceğiniz harika bir el örgü patik modelleri tarifi hazırladık. Hemen sözü uzatmadan yapılışına geçelim. Kürklü patik nasıl örülür malzeme listesi ile başlayalım. 38 numara keçe taban, 2 adet sütlü kahve ip, ( nako pırlanta modeldeki ip ), 1 adet kahverengi ip, 2 metre şerit kürk, 2 mm tığ, iğne ve makas kullanacağız.

Kürklü Bot Nasıl Örülür? 1

38 numara olarak hazırlamış olduğumuz patiğimizin keçe tabanını tığlama işlemini yaptıktan sonra 38 numara örgü taban hazırlıyoruz. Örgü taban üzerine 1 sıra yarım trabzan olarak örüyoruz. 2. sıradan itibaren lastik örgü botumuzun modelini kurmaya başlıyoruz. Trabzanların içinden ilmek alarak ikili trabzan yaptıktan sonra bir sonraki ilmeğin üzerine yarim trabzan yapıyoruz. Modelimiz hep bu şekilde ilerliyor. 4 sıra lastik örgü olarak eksiltme yada artırma işlemi yapmadan bütün ilmeklerimizi örüyoruz. Modelimizin 5. sırasından itibaren burun kısmında eksiltme işlemi yapmaya başlıyoruz ve 17 sıra eksiltme işlemi yaptıktan sonra 3 sıra botumuzun boğaz kısmını örüp bitiriyoruz. Keçe tabanla örgü tabanı kenarlardan sık iğne olarak birleştirme işlemi yapıyoruz. Şerit kürkümüzü botumuzun boğaz kısmına 2 sıra olarak dikerek sabitliyoruz. İstediğiniz ayak numarasına göre kolaylıkla uygulayabileceğiniz botumuzu isterseniz keçe taban üzerine de örebilirsiniz.

Kürklü Bot Nasıl Örülür? 2

Kürklü Bot Nasıl Örülür? 3

Kürklü Bot Nasıl Örülür?

Patiğimiz yakından inceledik. Şimdi de ayrıntılı bir şekilde videolu yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler