Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İncili Makosen Patik Yapımı

Patik modellerinden çok beğeneceğiniz bir model yapılışı hazırladık. Mokosen patik yapımı. Harika bir model. Hem günlük kullanım için uygun hemde çeyizler için uygun. Her renk ile çalışılabilir. İncili makosen patik yapımı aynı sayılarda çalışabilir ve üzerine istediğiniz süsleme çalışmalarını yapabilirsiniz. Çantalarınızdan, kullanmadığınız ayakkabılarınızda bulunan süsleri kullanarak patikleri süslemek için kullanabilirsiniz. Patik yapımı makosen modeli örgü ayakkabı modelleri gibi duran çok güzel modeller. Makosen patik yapılışının detaylarını videoda bulabilirsiniz. Hadi şimdi tığ işi ile ördüğümüz incili makosen patik yapımı detaylarına göz atalım.

Tabanlı Patik Modelleri Yapılışı

İncili makosen patik yapımı örüyoruz. Patik örnekleri yapılışı için 1 adet polyanna alyans ip, 3 numara 1.70 mm tığ, inci, makas kullanıyoruz. Model 38 numara ayak için uygundur. 38 numara keçe taban kullanıyoruz.

İncili Makosen Patik Yapımı 3

38 numara olarak çalıştığım incili makosen patiğimizin keçe tabanını tığlama işlemiyle başlıyoruz. Tığlama işleminden sonra ilk sırada bütün ilmeklerin iç kısmından ilmek alarak yarım trabzan olarak bir sıra örüyoruz. İkinci sırada topuk kısmında 16 tane ilmekte yarım trabzan olarak örüyoruz ve diğer ilmekleri sık iğne örerek sıramızı tamamlıyoruz. Her sırada sadece topuk kısmında 2 ilmek artacak şekilde sadece yarim trabzan olarak örüyoruz diğer ilmekler yine sık iğne olarak örülüyor ve bu şekilde 5 sıra sık iğne sırası ördükten sonra patiğimizin burun kısmına geçiyoruz. Ön kısımda orta ilmeği bulduktan sonra sağda ve solda 3 ilmek olacak şekilde 7 ilmek üzerinde sık iğne örüyoruz. İncilerimizi ters sık iğneleri örerken kullanıyoruz. Yanlardan iki ilmekte ilmek kaydırma yöntemiyle sırayı tamamlarken her sırada kenarlarda birer ilmek artırmış oluyoruz. Bu şekilde bir sırada 12 inci olana kadar ördükten sonra 3 sırada aynı sayıyla incili olarak 13 sıraya tamamlıyoruz patiğimizin ön kısmını. Kenarlardaki sıraları 10 sıra olana kadar kadar örüp en son sırada ters sık iğne uygulaması yaparak modelimizi tamamlıyoruz.

İncili Makosen Patik Yapımı 2

İncili Makosen Patik Yapımı 1

İncili Makosen Patik Yapımı

Son olarak benzer bir modelin yapılışını videodan izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler