Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Patik Yapımı Anlatımlı

Patik modellerinden yine çok güzel bir örneğin anlatımıyla devam ediyoruz. Tığla patik yapımı anlatımlı olarak videoda hazırladık. Örgü patik modellerini videoda olduğu gibi tek renk veya resimde olduğu gibi iki renkli olarak örebilirsiniz. Tığla patik yapımı patik ipleri, akrilik ipler, pamuklu iplerle örebilirsiniz. Üzerini ponpon, püskül veya farklı şekillerde süslemeler yapabilirsiniz. Tığla çok güzel patikler örebiliriz. Mesela tek tığla tunus işi örgülerinden ördüğümüz patiklerimiz var. Hepsi çok güzel. Sade ve şık modelleri örmek isterseniz tunus işi patik yapımı ilginizi çekebilir. Tığ işi kolay patik yapılışı batik iple, tek renk iplerle örülecek en güzel modellerden. Patik modeli istiyorum, kolay olsun gösterişli olsun zarif olsun diyorsanız işte tam sizlere göre bir model. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilir. Şimdi tığ işi patik modelleri büyükler için anlatımlı örneğin detaylarına geçelim.

Tığ İşi Patik Anlatımlı Yapılışı

3,75 mm tığla % 100 akrilik iple renk renk örülmüş şahane bir patik. Tığla patik yapımı anlatımlı olarak videoda yer alıyor. Başlangıçtaki tur sayısını artırarak her ayak ölçüsüne göre örebilirsiniz. Ajurlu kısımlarda inciler, boncuklar kullanabilirsiniz. Sihirli halka içine 2 zincir çekerek başlıyoruz. Sonra 11 trabzanla batik ucuna başlıyoruz.

3 farklı boyutta örülmüş patik ucunu görelim. 1 tur 2 tur artırılarak farklı ayak numaralarına göre patiği örebiliriz. Yine videoda ayaklara göre nasıl ölçülendirebiliriz detaylarıyla görebilirsiniz.

Tığla Patik Yapımı Anlatımlı

Patik ucunu ördükten sonra ajurlu kısma geliyoruz. Şimdi patiği yakından görelim.

Tığla Patik Yapımı Anlatımlı 4

Tığla Patik Yapımı Anlatımlı 5

Tığla Patik Yapımı Anlatımlı 1

Tığla Patik Yapımı Anlatımlı 2

Aynı patiği iki renkli olarak da örebilir ponponlarla süsleyebilirsiniz.

Tığla Patik Yapımı Anlatımlı 6

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler