Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Çorap Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden kolay çorap yapımı hazırladık. Yabancı örgü modellerinden. Beğendiğimiz tığ işi desenlerle yapacağımız tariflerden. Örgüye yeni başlayanlarda çorap tarifini rahatlıkla örebilirler. Tığ işi bilmek yeterli. Burundan başlayarak örüyoruz çorabı. Renk değişiklikleri yaparak erkek örgü çorap modelleri, bayanlar için örgü çorap modelleri olarak örebilirsiniz. Örgü çorap modelleri ve yapılışlarında yünlü ipler kullanabilirsiniz. Daha sıcak tutacaktır ayakları. Alt taban kısmında tığ işi örgüler kullanıp üst kısımda şiş örgüyle devam edebiliriz. Ajurlu örgü modellerinden örnekler kurabiliriz. Örgü çorap yapımı için birçok desen uygulaması yapabiliriz. Özellikle bacak kısmında. Örgü severler tüm aksesuarlarının örgü olmasını isterler. Mesela örgü çorap patik yapımı, örgü takılar, örgü saç bantları, örgü kolyeler gibi. Şimdi çorap örmeyle devam ediyoruz.

Tığla Çorap Nasıl Örülür?

Sevdiğimiz renklerle kendimize çorap örüyoruz. Bu soğuk günlerde ayaklarımızı sıcacık tutuyor. Burun kısmından başlayıp bacak kısmına doğru ilerleyen bir örnek. Topuk kısmında sık iğne kullanıyoruz. Bacak kısmında trabzana önden batmayla devam ediyoruz. Evde çorap örnekleri için üst kısımda sizde farklı örnekler kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu örgü, v trabzanlar, çilek örgü modeli gibi. Anlatımlı tığ işi örneklerimizi incelemeniz yeterli.

Kolay Çorap Yapımı

Çok güzel görünüyor değil mi. Çorap bittiğinde nasıl durduğuna göz attık. Son olarak kolay çorap yapımı videosunu izleyelim. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler