Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çorap Yapımı

Kendimize yeni çorap örneklerinden örelim mi. Yapılışı adım adım resimli anlatılan güzel bir örnek hazırladık. Eşine , dostuna , kendine çorap örmek isteyenler için kolay ve gösterişli bir model. Bu örneği farklı birçok yerde görmüş olabilirsiniz. Örgü çorap yapımında görmüşmüydünüz daha önce. Çorap örneklerinden daha önce farklı modellerde paylaşımlarımız olmuştu. Erkekler için örgü çoraplar, çocuklar için örgü çoraplar paylaşmıştık. Torunlarınıza, oğullarınıza, kızlarınıza, çorap örmek istiyorsanız önceki yazılarımızdan bebek çorabı nasıl örülür inceleyip örebilirsiniz. Bebeklerimizin tenine zarar vermeyecek iplerle, doğal pamuklu iplerle örebilirsiniz. Bebeklerinize ördükten sonra kendinize ve eşinize de örebilirsiniz. Evde örme çorap nasıl yapılır eski paylaşımlarımızdan bulabilirsiniz. Kolay çorap yapılışını kendiniz ve sevdikleriniz için örebilirsiniz.

Örgü Çorap Nasıl Yapılır?

Adım adım resimli ve şemalı olarak örgü çorap yapımı hazırladık. Bayanlar için uygun bir model. Önce çorabın şemaları ile başlayalım. Şemada daire zinciri, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor.

Örgü Çorap Yapımı 2

Örgü Çorap Yapımı 4

Örgü Çorap Yapımı 8

Çorabın yapılışına burun kısmından başlıyoruz ve resimdeki adımları takip ederek ve şemayı uygulayarak topuk kısmını bırakarak örüyoruz.

Örgü Çorap Yapımı

Örgü Çorap Yapımı 1

Örgü Çorap Yapımı 3

Örgü Çorap Yapımı 5

Örgü Çorap Yapımı 6

Örgü Çorap Yapımı 7

Örgü Çorap Yapımı 9

Çorabın uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sıra geldi topuk kısmını örmeye. Topuk içinde yine aşağıdaki resimleri takip edelim.Trabzan yaparak örüyoruz topukları.

Örgü Çorap Yapımı 11

Örgü Çorap Yapımı 12

Örgü Çorap Yapımı 13

Diğer tekini de ördükten sonra çorap hazır.

Örgü Çorap Yapımı 13

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/tatjana2208/post390822566/?aid_refresh=yes

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler