Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Şişle Patik

Patik modellerinden yepyeni incili, burgulu bir patik tarifi hazırladık. İki şişle patik her yaş için örülebilecek çok güzel ve kolay bir örnek. Şiş örgü patik modellerinden örgüye yeni başlayanlarda patiği çok rahat bir şekilde örebilirler. Patik mevsimi başladı artık. Sandıktaki, dolaptaki patikler çıkacak yada yeni patikler örülecek. Evet evlerimiz sıcak oluyor. Ama patiğin yeri bir başka. Terlik gibi olmuyor. Patik giymeyi sevenler için en güzel örnekleri hazırlıyoruz. Çeyizlik patik modelleri arayanlar için süslü örnekler hazırlıyoruz. Büzgülü patik nasıl örülür paylaşmıştık. Çeyizlik çok hoş, çok güzel bir örnek. Beş şiş patik modelleri de çok güzel oluyor. Çok şık duruyor ayakta. Desenli olduğu zaman da bir ayrı güzel. Her zaman söylediğimiz gibi daha fazla patik örnekleri için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni model yeni tasarım olan iki şişle patike geçelim.

İki Şişle Patik Yapımı

Yeni bir tasarım. Güzel bir örnek. Bu model kaçmaz diyoruz. Hemen iki şişle patik yapılışına geçiyoruz. Patik için 1 yumak patik ipi kullanıyoruz. 3 numara şiş kullanacağız. Tığ olarak ise 2 numara kullanacağız. İnci kullanacağız. İncileri dikmek için iğneye ve makasa ihtiyacımız olacak.

İki Şişle Patik 2

 Haraşo örgü tekniği ile örülen modelimiz 37 numaraya uyumlu olarak hazırlanmıştır. Ayak numarasına göre 2 ilmek eksik veya fazla başlanarak örülebilir. 46 ilmek başladığımız patiğimizi 17 diş haraşo sırası örüyoruz. 24 ilmekte kesme işlemi yaparak kalan 22 ilmeği 17 diş haraşo olarak ördükten sonra kestiğimiz 24 ilmeği tekrar şişimize atarak 46 ilmek olarak 17 diş haraşo örüyoruz ve bütün ilmekleri kesiyoruz. Modelimiz çok kolay ve kısa sürede örülen bir model. Patiğimizin üst kısmı için 8 ilmek başlayıp burgu tekniği örgü modelini uyguluyoruz. 5 burgu olarak ördüğümüz şeridimizi patiğin ön kısmını fiyonk seklinde kıvırarak şeridi arkadan dikiyoruz. Burguların arasına tercihe göre inci dikilebilir. Patiğin ön kısmından başlayarak topuk kısmı da dahil dikiyoruz. En son olarak kenarlarda pıtırcıklar yaparak kenar oyasını da tamamlayarak modelimizi bitiriyoruz.

İki Şişle Patik 1

İki Şişle Patik

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler