Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dünyanın En Kolay Patik Yapımı

Şiş örgü modelleri ile devam ediyoruz. Tek parça dünyanın en kolay patik yapımını anlatımlı olarak hazırladık. 1 günde tamamlayabileceğiniz patik modellerinden. Patik modelleri kışın en çok kullandığımız aksesuarlardan. Geçen hafta bende çeyizimde olan patiklerden birini çıkarttım ve giyiyorum. Çorap giymeden direk patiği giyiyorum ayaklarım sıcacık oluyor. Patikler için şiş ile örülen birçok örneği kullanabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız örgü çorap patik yapımı çok sevildi. Patikler örülmeye başlandı aynı örnekten. Sade patikler öreceğiniz gibi pullu, boncuklu patiklerde örebilirsiniz. Tığ işi örgü modellerinden paylaştığımız pullu babet patik modelleri çok şık. Çeyizlik patik modelleri olarak örülüp kullanılabilir. En kolay patik örgülerinin anlatımına geçelim. Hemen örelim. Soğuk günlerde ayaklarımızı ısıtsın.

Kolay Patik Yapımı Şişle

Dünyanın en kolay patik yapımı modelini hazırladık. Şişle örüyoruz. Kartopu punto ile ve 3 numara şişle örülmüş bir patik. Sizde elinizde olan ipleri değerlendirerek patiği örebilirsiniz.

Dünyanın en kolay patik yapımına şişe 5 ilmek atarak başlıyoruz. 5 ilmek haraşo olarak 7 sıra örüyoruz. Daha sonra kenarlardan artırma yaparak örmeye devam ediyoruz. Şişte 24  ilmek olana kadar artırmaya devam ediyoruz.

Dünyanın En Kolay Patik Yapımı

Şimdi 2 düz 2 ters lastik örüyoruz. 8 cm lastik öreceğiz.

Dünyanın En Kolay Patik Yapımı 2

Haraşo örmeye devam ederek kenarlardan 2 azaltarak az önce yaptığımız işlemin tersini yapıyoruz. Tığ ile sonda düğme deliği yapıyoruz. Zincir çekip batıyoruz. Üzerine sık iğne yapıyoruz.

Dünyanın En Kolay Patik Yapımı 1

Batik bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Dünyanın En Kolay Patik Yapımı 4

Patiği ikiye katlıyoruz ve lastikli kısmı dikiyoruz. Haraşolu kısmı dikmiyoruz.

Dünyanın En Kolay Patik Yapımı 5

Düğmeyi de diktiğimizde patik tamam. Artık giyebiliriz.

Dünyanın En Kolay Patik Yapımı 3

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/nosochki_tapochki_spicami_dlja_vzroslykh/3307-bystryy-sposob-svyazat-tapochki-iz-odnogo-polotna.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler