Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Ajurlu Patik Yapımı

V trabzanlarla yapılmış kolay patik yapılışı hazırladık. Değişik iplerle çeyizlik patik modelleri olarak örebilirsiniz. Tığ işi ajurlu patik yapımı tarifini sizlere şemalı ve anlatımlı olarak hazırladık. Kolay patik modellerinden. Kolay patik modelleri 2020 ye damgasını vuracak. Maalesef 2020 yılı kötü geçti. Birçok acı gördük yaşadık. Bu acıları biraz olsun hafifletmek, unutmak için örgü modelleri ve yapılışları, hobi dünyası, kendin yap projeleri ile geçiriyoruz. Zor geçen bu günlerde patik örmek isterseniz sizlere patik modellerinden güzel ve kolay bir örnek hazırladık. Anlatımlı örgü patik yapılışı tariflerini, şemalarını inceleyerek kendinize patikler örebilirsiniz. Pandemi sürecinde sevdiklerimizden, ailelerimizden uzak kaldık. Annelerimizi, akrabalarımızı göremedik. Pratik patik modellerini örerek sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kolay patik çorap yapılışı örebilir kışın kullanarak ayaklarınızı sıcacık tutabilirsiniz. Tığ işi ajurlu patik yapımı için detaylara geçelim.

Ajurlu Patik Yapımı Anlatımlı

Çok güzel ve oldukça kolay bir patik. Her ayak için uzunluğu ayarlayarak keyifle örebilirsiniz. Simli iplerle, patik ipleri ile akrilik iplerle örebilirsiniz. 3 mm tığla örülmüş bir patik. 3 mm tığa uygun ipler kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Ajurlu Patik Yapımı 5

Topu için 11 zincir çekiyoruz. Üzerine 10 sık iğne yapıyoruz. 1 zincir çekip dönüyoruz ve 10 sık iğne yapıyoruz. 6 sıra bu şekilde örüyoruz. 6 sıradan sonra 3 zincir çekiyoruz. Sık iğnelerin üzerine devam ederek 9 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki yere aynı yere 4 trabzan yapıyoruz. (Köşe kısmı). 5 trabzan yapıyoruz. Köşeye geldiğimizde aynı yere 4 trabzan yapıyoruz. İlerleyerek devam ederek 9 trabzan yapıyoruz.

Şimdi 1 sıra sık iğne yapıyoruz. Diğer tura geldiğimizde yine trabzanlar yapıyoruz. Köşelere geldiğimizde 3 sık iğneye aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. 1 sıra sık iğne yapıyoruz.

Tığ İşi Ajurlu Patik Yapımı 3

Tığ İşi Ajurlu Patik Yapımı 2

Şimdi V trabzanları örmeye başlıyoruz. Taban kısmını örüyoruz. Ayak tabanını ördükten sonra burun kısmı ile örerek patiği tamamlıyoruz.

Tığ İşi Ajurlu Patik Yapımı 1

Tığ İşi Ajurlu Patik Yapımı 4

Patiğin ağız kısmına 2 sıra sık iğne yapıyoruz. Yine yeterli uzunlukta zincir çekip üzerine tekli trabzanlar yaparak bağcığı yapıyoruz. Patiği tamamlıyoruz.

Tığ İşi Ajurlu Patik Yapımı

Kaynak : https://m.blog.naver.com/ehtory/150049185980

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler