Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Renkli Kolay Patik Yapılışı

İki renkli kolay patik yapılışı hazırladık. Tığ işi örgü modelleri ile de şiş örgü modelleri ile de yapabilirsiniz. Tığ işi örgülerde tığ işi lastik modellerini kullanabilirsiniz. Esneyen örgüleri tercih edebilirsiniz. Patik modellerinde sizlere daha öncede çok güzel örgüler hazırlamıştık. Çeşitli tığ örnekleri ve şiş örnekleri ile ördüğümüz patiklerimiz var. Yine çeşitli iplerle ördük patiklerimizi. Sizde sevdiğiniz beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Yazlık patiklerde pamuklu ipler, kışlık patiklerde yünlü ipler kullandık. Penye iplerle patikler, örgü ayakkabı modelleri ördük. Birazdan paylaşacağımız iki renkli kolay patik yapılışı için benzer teknikle örülen birkaç modele değinelim. Daha sonra yeni modellerimizin yapılışına geçeceğiz. Şiş ile ördüğümüz patiklerden dünyanın en kolay patik yapımı örneğini deneyebilirsiniz. Çok güzel ve kolay bir örnek. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde örebilirler. 1 düz 1 ters patik nasıl örülür paylaştığımız diğer modeller arasında. Daha fazlası için mimuu.com ana sayfaya.

İki Renkli Kolay Patik Nasıl Örülür?

Alize lanagold ve 3 mm şişle örülmüş güzel bir patik tarifi hazırladık. Elinizde olan iplerle örebilirsiniz. Vereceğimiz ölçüler aynı iple ve aynı şişle örüldüğünde 37- 38 numara ayak için uyumlu. Eğer hazırsanız hemen iki renkli kolay patik yapılışı anlatımına geçiyoruz.

Şişimize 42 ilmek atarak başlıyoruz. İlk sıramız 42 ilmek düz olarak örüyoruz. Daha sonra kenardan 2 ilmek birlikte örerek kesiyoruz. Sağdan ve soldan kesmeye 4 ilmek kalana kadar devam ediyoruz.

İki Renkli Kolay Patik Yapılışı 3

İki Renkli Kolay Patik Yapılışı 4

İpliğimizin rengini değiştirip 4 ilmek alarak örüyoruz. Şimdi artırma yaparak aynı ölçülerde 42 ilmek olana kadar düz örmeye devam ediyoruz. Aynı büyüklükte 2 üçgen örmüş örüyoruz.

İki Renkli Kolay Patik Yapılışı 2

Daha sonra üçgenleri üst üste getiriyoruz. Alt kısmı tamamen dikiyoruz. Şimdi ise sağ ve sol kısımları dikiyoruz ama biraz boşluk bırakarak dikiyoruz.

İki Renkli Kolay Patik Yapılışı 1

Geriye artık keyifle giymek kalıyor.

İki Renkli Kolay Patik Yapılışı

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/nosochki_tapochki_spicami_dlja_vzroslykh/3344-vyazanie-dlya-nachinayuschih-kak-prosto-i-bystro-svyazat-sledki-spicami.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler