Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

1 Düz 1 Ters Patik Nasıl Örülür?

Kolay örgü patik modelleri hazırladık. 1 düz 1 ters teknik ile yapılıyor. Detaylı anlatımı ile 1 düz 1 ters patik nasıl örülür hem resimli hem de anlatımlı olarak hazırladık. İlk defa örgü örenler için güzel bir patik. Artırma ve eksiltmeyi de bilmemiz gerekiyor. Şişe ilmek atma, düz örgü ters örgü nasıl yapılır videolu olarak hazırladık. Patik için kullanabilirsiniz. 1 düz 1 ters patik yapılışına geçmeden önce patik modellerinde çok sevilen birkaç örneğin yapılışına değinelim. Parça iplerle örebileceğiniz güzel bir patik tarifi var. Çizgili örgü patik yapılışı. Günlük kullanım için çeyizlik patik modelleri için güzel bir örnek. Dikişsiz kareli patik yapılışı için yine parça ipleri kullanabileceğiniz bir model. Hadi gelin şimdi birlikte 1 düz 1 ters patik nasıl örülür ona geçelim.

1 Düz 1 Ters Patik Yapılışı

Çocuklar için de ayarlayarak örebileceğiniz güzel bir model. 1 düz 1 ters patik nasıl örülür hemen başlıyoruz. İstediğiniz ipleri ve iplerinize uygun şişleri kullanabilirsiniz. İplerin kalınlık ve incelikleri değiştiği için ilmek sayılarına dikkat edebilir gerekirse artırma yapabilirsiniz. Modelde alize lanagold parça iplik kullanılmış. 4 mm şiş ile örülmüş.

Patiğin yapılışına 4 ilmek ile başlıyoruz. Kenarlardan artırma yaparak üçgen şeklinde örmeye devam ediyoruz. Tabanı cm cinsinden ayak uzunluğunun yarısı kadar üçgen olarak öreceğiz. Yarısına ulaşana kadar her sırada artırma yaparak ilerliyoruz.

1 Düz 1 Ters Patik Nasıl Örülür?

İstediğimiz ölçüye ulaştığında artırma ve eksiltme yapmadan aynı sayıda örmeye devam ediyoruz.

1 Düz 1 Ters Patik Nasıl Örülür? 2

Şimdi artırma yaptığımız gibi kenarlardan eksiltme işlemine geçiyoruz. Uç kısımda düğme için ilik yapıyoruz. Zincir çekip sık iğne ile batarak yapabilirsiniz.

1 Düz 1 Ters Patik Nasıl Örülür? 3

Şimdi artırma yapmadığımız kısımları resimde görüldüğü gibi dikiyoruz. Üçgenlerden birine düğme dikiyoruz. Patiği tamamlıyoruz.

1 Düz 1 Ters Patik Nasıl Örülür? 4

1 Düz 1 Ters Patik Nasıl Örülür? 1

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/nosochki_tapochki_spicami_dlja_vzroslykh/3185-sledki-dlya-samyh-lenivyh-prosteyshiy-sposob-vyazaniya.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler