Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El İşi Örgü Modelleri

Patik modelleri ile devam ediyoruz. El işi örgü modelleri. El emeği göz nuru patikler. İki şişle patik örüyoruz. İki şişle patik yapımı için modelde kullanılan ipi kullanabilirsiniz. Veya her zaman kullandığınız beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Örgü patik modelleri için iki renk ip de kullanabilirsiniz. Çeyizlik olarak, günlük kullanım olarak patikleri örebilirsiniz. Kışın soğuk günlerinde patiklerden vazgeçemiyoruz. Ve en güzel patikleri keyifle örüyoruz. Örgümüzü örerken çayımızı, kahvemizi yudumluyoruz. Tüm streslerden kurtuluyoruz.

El İşi Örgü Modelleri 1

Örgü Patik Modelleri ve Yapılışları

El işi örgü modelleri için 3 numara patik şişi kullanıyoruz. Ve ayrıca makas ve ipe ihtiyacımız olacak. Modelde alizenin patik ipi kullanılmış.

El İşi Örgü Modelleri 3

Modelimiz 38 numaraya uyumlu olarak çalışılmıştır. 10 ilmek olarak başlanıyor ve patiğin üst kısmı örülüyor. Kenarlarda 4 er ilmek haraşo örgü örüyoruz. Ortadaki 2 ilmek düz örülüyor artırmalar ve model ortadaki 2 ilmeğin sağından ve solundan artırma yapılarak ilerliyor.
Patiğimizin üst kısmında 4 kez bu uygulamayı yapıyoruz 4 kez model uyguladıktan sonra burun kısmını oluşturuyoruz ortada 10 ilmek kenarlarda da eşit sayılar kalacak şekilde ilmekleri ayırıp ortadaki 10 ilmeği örerken son ilmeklerde kenar ilmeğiyle beraber örüp bütün ilmekleri topluyoruz ve burun kısmını oluşturuyoruz. Kenar ve taban için ise burun kısmındaki 10 ilmekte dahil kenarlardan ilmekler alıyoruz ve patiğin üst kısmında uyguladığımız ajur modelini patiğin yanlarında da uyguluyoruz. Modeli 3 kere uyguladıktan sonra burun kısmında da yaptığımız gibi topukta da ortada 10 ilmek kalacak şekilde kenarlardaki ilmekleri son ilmekleri örerken toplayarak örüyoruz ve işlem bittikten sonra ilmeklerin hepsini keserek modelimizi tamamlıyoruz. Patiğimizin yapımı son derece kolay ve dikişsizdir.

El İşi Örgü Modelleri 2

El İşi Örgü Modelleri

Patiği iki renkli olarak örebilirsiniz. Tek renk olarak çalışabilirsiniz. İncilerle süsleyebilirsiniz. Şimdi incili patiğin nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler