Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Şişle Örgü Çorap Yapılışı

Bugün çok şık örgü çorap yapılışı hazırladık. Hem erkekler için hem de kadınlar için örgü çorap modellerini örebilirsiniz. Yine çorabın boğaz kısmında bulunan uzunluğu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. İki şişle örgü çorap yapılışı beğendiğiniz şiş örgü örnekleriyle öreceğiniz el örgü modellerinden. Aynı sayılarda örüp aynı sayılara uygun olan şiş örgü modellerini çorapların yapılışında kullanabilirsiniz. Çorap örmeye yeni başlıyorsanız kolay çorap yapımından başlayabilirsiniz. Daha sonra ilerleterek örgü çorap modelleri ve yapılışlarını örebilirsiniz. Karmaşık desenli çoraplar biraz daha farklı çoraplar örmek isterseniz örümcek desenli örgü çorap yapılışını öğrenebilirsiniz. İki şişle örgü çorap yapılışı için tarife geçiyoruz.

İki Şişle Çorap Nasıl Örülür?

Yeşiller, griler, sarılar, batik ipler… Sevdiğiniz renk iplerle renk ren çoraplar örebilirsiniz. Boy boy çoraplar örüp aile boyu el emeği örgü çorapları örebilirsiniz. Sarmaşıkları andıran, sarmalları andıran bir örnekle çorabı örüyoruz. Bu modeli daha önce örgü şapka modellerinde de kullanmıştık. Şimdi çorapta kullanacağımız şemaya göz atalım.

İki Şişle Örgü Çorap Yapılışı 4

İsterseniz şemayı farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Şiş örgü patiklerde, kazaklarda, hırkalarda, bebek örgülerinde kullanabilirsiniz.

İki Şişle Örgü Çorap Yapılışı 3

Hadi çorap örmeye başlayalım.

Kaynak : https://postila.ru/post/75461033

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler