Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Tek Parça Bayan Patiği Yapılışı

Geçtiğimiz günlerde sizlere örgü tek parça bebek patiği yapılışı hazırlamıştık. Bugünde anne oğul, anne kız takım olarak örmek için örgü tek parça bayan patiği yapılışı hazırladık. Çok kolay bir şekilde adımları takip ederek örebilirsiniz. Patik modellerinden kolay iki şişle örülen bir örnek. Ördüğünüz örgülerinizden kalan ipleriniz varsa bu modeli kullanabilirsiniz. Şiş örgü modelleri yerine tığ işi patik modelleri örmek isterseniz incili makosen patik yapımını da örebilirsiniz. Boncuklarla süslediğimiz harika modellerden biri. Örgü tek parça bayan patiği yapılışı da çok kolay bir şekilde öreceğiniz modellerden. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler.

Bayan Örgü Patik Yapımı

Örgü tek parça bayan patiği yapılışı çok beğeneceğiniz ve her renk ile örmek isteyeceğiniz kolay patiklerden. Patik örneklerinin kısaca yapılışına değinelim. Ve daha sonra videolu yapılışını izleyelim. Patik için şişe 80 ilmek atarak başlıyoruz. Ve haraşo örgü modelleri ile patiği örmeye devam ediyoruz. İlmek sayısını istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Örmek istediğiniz ayak numarasına göre ilmekleri ayarlayabilirsiniz. 13 sıra haraşo örgü ördükten sonra lastik örgüye geçiyoruz. 2 düz 2 ters lastik örüyoruz. Tekrar 13 sıra haraşo örüp örgüyü bitirdik.

Örgü Tek Parça Bayan Patiği Yapılışı

Patiğin yapılışı kısaca bu şekilde. Daha sonra dikerek patiği tamamlıyoruz. Oldukça kolay bir model. Bebek patiği olarak da ilmek sayılarını azaltarak örebilirsiniz. Bebek hırka modellerinden, bebek yelek modellerinden kalan iplerle patikleri örebilirsiniz.

Örgü Tek Parça Bayan Patiği Yapılışı 1

Patiğin yapılışına kısaca değindik. Şimdi kolay patiğin, örgü tek parça bayan patiği yapılışının detaylı videolu yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://knittingpattern.org/knit-one-piece-stretchy-baby-booties-free-knitting-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler