Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Patik Örgü Modelleri

Patik modellerinden kuğulu çok hoş bir örnek daha. Birbirine bakışan kuğulardan oluşan bir patik. Örgü kuğu yapılışını farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Patik örneklerinin yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. Kuğulu patik tarifi tunus işi patik modellerinden ve 5 şiş patik modellerinden güzel bir örnek. Patik örgü modellerinden tabanlı ev botu yapımı da kışın kullanacağınız çok güzel bir örnek. Şimdi sevimli kuğulardan oluşan güzel patiğimizin tarifine geçelim.

Kuğulu Patik Nasıl Örülür?

Patik örgü modellerinden kırmızı ve beyaz renklerle ördüğümüz kuğulu patik tarifi var. Videoya geçmeden önce yazılı olarak kısaca yapılışına değinelim.

Bu güzel patik için bonbon lüks patik ipi kullanıyoruz. Tığ olarak 3 numara tunus işi tığ ve 3 numara 5 şiş kullandık. Patiğin kenar oyası içinse 3 numara tığ kullanıyoruz. Patiğe önce tunus işi tığımızla başlıyoruz. 12 zincir üzerine 12 ilmek çıkartarak başlıyoruz. Kenarlardan artırma yaparak 20 ilmeğe çıkartıyoruz. 8. sırada kuğu modelini koyuyoruz. Kuğuların yönleri birbirine bakıyor. O yüzden her iki parçayı ayrı olarak örüyoruz. Ön parçaları ördükten sonra şişe kenarlardan ilmek çıkartıyoruz. 1 sıra kırmızı iple haraşo örgü örüyoruz. 1 sıra beyaz, 1 sıra kırmızı haraşo örerek yanları yapıyoruz. Burun için ortada 10 ilmek bırakıp sağdan ve soldan 1 er ilmek örerek ve dönüş yaparak örüyoruz. Toplamda 20 ilmek olana kadar. Sonra yine sağ ve sol kısımlardan 1 er ilmek keserek taban kısmını yapıyoruz. Şişteki ilmekleri bitirene kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. 20 ilmekle, öndeki kuğulu parçadan, haraşolu sıralardan ilmekler çıkartıyoruz. 36 ilmekle devam ederek 16 sıra haraşo örüyoruz.

Patiğimize kısaca değindik. Model ve sayılar 37 – 38 ayak numarası için uygundur. Şimdi videolu olarak nasıl yapıldığına değinelim.

Patik Örgü Modelleri 1

Patik Örgü Modelleri 3

Patik Örgü Modelleri

Patik Örgü Modelleri 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler