Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ev Botu

İstediğiniz renklerde örebileceğiniz bir örgü ev botu. Biz karpuz renklerinde, karpuz desenli örgü patik yaptık. Çok güzel değil mi. Çekirdeklerinin boncuklardan yaptık. Her yaş için örebilirsiniz. Kışın  çeşit çeşit patik modelleri kullanırız. Bot şeklinde patik yapımı anlatımlı örnekleri hazırlıyoruz bizde örmek isteyenler için. Tığ işi ile örülmüş modeller, şiş örgü ile örülmüş modeller, motifli örgü bot patik yapılışı gibi birçok örnek. Patik örneklerinden birçok anlatım bulabilirsiniz. Kışın anlatımlı örgü tozluk modelleri de çok güzel duruyor. Botlar üzerinde istediğiniz renklerde, istediğiniz örgü çeşitleri ile örgü tozluklar. Hemde bacaklarınızı sıcak tutar tozluklar. Daha önce tozluk modelleri paylaştık. Bugün örgü ev botu tarifi hazırlamada.

Örgü Ev Botu Nasıl Yapılır?

Örgü ev botu için 4 renk patik ipi tercih edilen markada kullanıyoruz. Karpuz deseni verdiğimiz için kırmızı, yeşil, açık yeşil, krem rengi iplik kullanıyoruz. 2.5 mm tığ, makas ve siyah boncuğa da ihtiyacımız olacak.

Örgü Ev Botu 1

Karpuz patiğimiz 37/38 ayak numarasına uyumlu. Burun kısmında koyu yeşille başlayarak 5 sıra örüyoruz sonrasında 2 sıra açık yeşil ve 1 sıra krem rengi iple örerek kırmızı iple devam ediyoruz.  Patiğimize burun kısmından sihirli halka içine 14 ikili trabzan yaparak başlıyoruz.Bir üst sırada arttırma işlemi yaparak 28 trabzan elde ediyoruz. Bir üst sırada sadece 4 arttırma işlemi yaparak 32 trabzan elde ederken son artırma sırasında da 3 trabzan da bir artırma yaparak 42 trabzana çıkarıyoruz modelimizi.

Modelimizin farklı bir orgu tekniği vardır. Trabzanların içinden ilmek alarak trabzan oluşturuyoruz bu şekilde tığ işi lastik orgu yapmış oluyoruz. Modelimizi 14 sıra ördükten sonra kenar ve topuğa kadar olan kısmı örerek topuk birleştirme işlemi yapıyoruz. Boğaz kısmında da 6 sıra lastik seklinde örerek son sırada da kenar uygulaması yapıp bitiriyoruz. Oldukça sağlam dayanıklı ve ayağa oturan bir modeldir.

Örgü Ev Botu 1

Örgü Ev Botu 2

Patikten kısaca bahsettik. Şimdi videolu yapılışını görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler