Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Örgü Ajurlu Çorap Yapılışı

Ajurlu örgü modellerinden yazlık örgü modellerinden güzel bir anlatımla devam ediyoruz. Yazlık örgü ajurlu çorap yapılışı. Bildiğimiz su taşı örneğiyle ördüğümüz pamuklu iplerle tamamladığımız kolay örgü çorap modellerinden. Patik modellerini günlük kullanım için veya çeyizlik patik modelleri olarak örüyoruz. Birazdan paylaşacağımız örgü çorap modellerini günlük olarak veya çeyizlik olarak da örebilirsiniz. Yazlık ajurlu örgü çorap yapılışına geçmeden önce daha önce paylaştığımız modellere değinelim.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz modellerden bahsedeceğiz. Yazlık iplerle örüldüğünde yazlık çorap olarak kullanabilirsiniz. Mesela yünlü iple örülen örgü çorap yapılışı anlatımlı model yünlü veya pamuklu iplerle örebilirsiniz. Yapraklı örgü çorap yapılışı tamamlandığında muhteşem oluyor. Yine değişik iplerle örebilirsiniz. Son bahsedeceğimiz model yine ajurlu örgülerden. Yazlık çorap olarak örebilirsiniz. Çok şık duruyor. Anlatımına ise tığla yazlık çorap yapılışından ulaşabilirsiniz.

Tığla Ajurlu Çorap Nasıl Örülür?

Her renkle örülecek kolay örgü modellerinden bir çorap yapılışı hazırladık. Çorabın burun kısmında ve topuk kısmında trabzanları kullanıyoruz. Diğer kısımlarda ise su taşı örneğini kullanıyoruz. Buralarda isterseniz farklı tığ işi örnekleri de kullanabilirsiniz. Birkaç tığ işi örneği bir arada kullanarak yeni tasarım çoraplar da örebilirsiniz.

Yazlık Örgü Ajurlu Çorap Yapılışı

Çoraplar tamamlandığında yukarıdaki gibi çok hoş duruyor. Eğer sizde yazlık örgü ajurlu çorap yapılışını örmek isterseniz hemen anlatıma geçebilirsiniz. Son olarak videoya geçelim ve nasıl örüldüğünü öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler