Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zikzak Örgü Patik Yapılışı

Örgü patik modellerinden yapılışı en çok sorulan modellerden olan zikzak örgü patik yapılışını hazırladık. Patik modellerinde aynı tabanlıkları örüp üzerini istediğiniz modelde şekillendirebilirsiniz. Örgü patik yapılışı için sizlere tabanlığın yapılışını da üst kısmının yapılışını da detaylı olarak videoda bulabilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Patik modelleri anlatımlı modellerin yapılışına geçelim. İşte sizlere zikzak örgü patik yapılışı tarifi.

Zikzak Örgü Patik Nasıl Örülür?

Zikzak örgü patik yapılışı için 1 yumak polyanna alyans ip, anakuzusu ip, 38 numara keçe taban, 3 numara tığ (2.20 mm.), makas kullanıyoruz.

Zikzak Örgü Patik Yapılışı 1

38 numara olarak çalıştığımız modelimizi dilediğiniz ayak numarası için hazırlayabilirsiniz. Modelimize öncelikle keçe tabanın kenarlarını tığlayarak ve patik tabanı örüp birleştirerek başlıyoruz. Sonrasında terliğimizin üst kısmını 7 zincirle başlıyoruz. 5. Zincirin içine batarak yarim trabzan olarak zincir bitene kadar örüyoruz. Son zincirin içine 3 tane trabzan örüyoruz ve karşı tarafta da aynı işlemi yapıyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde iki zincir çekip donuyoruz ve ortada artırma yaptığımız yere kadar ilmeklerin arkasından alarak trabzanlarımızı oluşturuyoruz. Ortadaki ilmekte yine 3 tane trabzan örüp artırma ilmeğimizi işaretliyoruz.

Bu şekilde kabartma oluşan sıralar 9 sıra olana kadar ayni işlemi tekrar ediyoruz. Her iki kenarda eksiltme işlemleri yaparak ilmek sayımız 7 tane olana kadar üçgen parça görüntüsünü elde ediyoruz. Böylelikle terliğimizin üst kısım muntazam bir şekilde tamamlanmış oluyor. Kuzu ip ile bir sıra terliğin üst kısmının kenarına ikili trabzan yaparak tamamlıyoruz. Önceden hazırladığımız keçe tabanla üst parçayı muntazam bir şekilde birbirine yer belirleme aparatlarıyla tutturduktan sonra tığla ilmek kaydırarak birleştirme işlemini yaparak modelimizi tamamlıyoruz.

 

Zikzak Örgü Patik Yapılışı

Zikzak Örgü Patik Yapılışı 2

Zikzak Örgü Patik Yapılışı 3

Zikzak örgü patik yapılışını, örgü terlik modellerini sevdiğiniz renklerle ve çeşitli süslemelerle keyifle örebilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler