Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Şişle Kolay Patik

Patik modellerinden sizlere çizgili çok kolay bir örnek yapılışı hazırladık. Artık ipleri değerlendirmek için çok güzel bir proje. İstediğiniz renklerde patikler örebilirsiniz. Patik örnekleri şişle yapılışı hazırlanmış bir model. Haraşo örgü modelleri ile örüyoruz. Hem önden hem arkadan düz olarak örüyorum ben haraşoyu. Siz nasıl örüyorsunuz. Ters olarak örenlerde var. Düz bana daha kolay geliyor ve haraşolarım daha düzgün oluyor. Şiş örgü patik modelleri için sizde beğendiğiniz örnekleri kullanabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız modeller üzerinde de örnek uygulamaları yapabilirsiniz. İki şişle kolay patik modellerini istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Hadi yapılışına geçelim.

İki Şişle Patik Nasıl Örülür?

İki şişle kolay patik yapılışı için 2 adet patik ipi, makas, iğne ve 3, 5 mm şiş kullanıyoruz. Verilen ölçüler 37 – 38 numara için uygundur.

İki Şişle Kolay Patik

Bordo ip ile şişimize 46 ilmek atalım. İlmek attıktan sonra çevirelim. İlk ilmeği boş alalım. Diğer ilmekleri ters  örelim ve son ilmeği düz örelim. Düzüne çevirelim. Aynısını düz sırada tekrar edelim ve ilmekleri ters örelim. Arka sırada ve düz sırada ilmekleri ters örerek 4 sıra haraşo yapalım. Arka sırada pembe ipi bağlayalım. İp değişikliğin de ise 1. İlmeği örelim. Diğer ilmekleri ise ters örelim. Pembe iple de 4 sıra haraşo yapalım. Her iki renkle 4 sıra haraşo yapalım ve bu şekilde 12 sıra örelim. Arka sırada ilmek eksilmesi ile 2 iki ilmeği ters örelim. Sıradaki ilmekleri eksilterek tamamlayalım. Patiğin dikişi için bordo ipi iğnemize takalım. İlk sıradaki bordo ile ördüğümüz sırayı tersine çevirelim. Üst ilmeklerden rastgele batalım ve teğelleyelim. İki ip ucunu çekelim. İlmekleri ortaya toplayalım. İlk patiğin burun kısmını dikelim. Ön dikişi için her rengi kendi rengiyle dikelim. Burun kısmından itibaren 5 haraşo sırasına kadar dikelim. Arka dikişini yapalım. Kenar oyasını gerektiren patiğe istediğiniz kenar oyasını yapabilirsiniz. Süsleme için modelde puf çiçeği yapılmış. Siz farklı süsleme ile kurdele – fiyonk, bağcık gibi farklı ördü süslemeleri de yapabilirsiniz.

İki Şişle Kolay Patik 1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler