Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Patik Yapılışı

Tığ işi ile sizlere örgü patik yapılışı hazırladık. Dikişsiz patik modellerinin üzerini istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Örgü çiçek modelleri ile, püsküllerle, broşlarla, taşlarla süsleyebilirsiniz. Örgü patik yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. Yine patiğin üzerinde kullandığımız çiçeği daha önce anlatımlı olarak hazırlamıştık. Aynı çiçeği de kullanabilirsiniz. Farklı modelleri de. Örgü aplike modellerinde birçok çiçek tarifi ve süsleme modelleri var. Beğendiklerinizi örebilirsiniz. Patik modellerinde tığ işi ile ördüğümüz düz örneği nasıl öreceğimizi detaylı bir şekilde göreceğiz. Çeyizlik örgü modellerinde ve günlük kullanım örgü modellerinde gönül rahatlığı ile örebilirsiniz. Örgü patik yapılışı detaylarına geçiyoruz.

Dikişsiz Patik Nasıl Örülür?

Örgü patik yapılışı için 1 yumak patik ipi, 2 numara tığ ( 1, 75 mm) ve makasa ihtiyacımız olacak. Kısaca yapılışına değinelim. Ve daha sonra videolu anlatımını izleyelim.

Örgü Patik Yapılışı 1

37/38 numaraya uyumlu olarak çalıştığımız dikişsiz kolay patiğimizi dilediğiniz ayak numarasına göre örebilirsiniz. Burun kısmından 13 trabzanla başladığımız patiğimizi 7 sıra olana kadar her sırada artırarak 52 trabzan olana kadar örüyoruz. Patiğimizin burun kısmını oluşturduktan sonra ayni trabzan sayısıyla 52 trabzan olarak toplam 13 sıra olana kadar örüyoruz. 13 sıra ördükten sonra patiğimizin üst kısmında 10 trabzan ayırarak 42 trabzanı sıra sonu, sıra başı olarak örüyoruz. Bu şekilde patiğimizin kenarlarını ve tabanını örmüş oluyoruz. Bu işlemi burun kısmından itibaren toplam 27 sıra olana kadar örüyoruz. Kenarlardan 17 ser ilmek ayırarak ortadaki 8 trabzan üzerinde topuk uygulamasını yapıyoruz. 8 sık iğne olarak ördüğümüz topuk uygulamasını her sıra sonunda kenarlarından 1 ilmek alarak topluyoruz. Bu şekilde çok kolay kısa surede örebileceğiniz dikişsiz bir patik elde edebilirsiniz.

Örgü Patik Yapılışı 2

Örgü Patik Yapılışı 3

Örgü Patik Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler